DomůZprávy z domovaTragická nehoda na Kladensku. Dva lidé nehodu nepřežili další jsou zraněni

Tragická nehoda na Kladensku. Dva lidé nehodu nepřežili další jsou zraněni

Nedaleko obce Sazená na Kladensku došlo ve středu k tragické dopravní nehodě. Dva lidé střet nepřežili, další čtyři lidé byly zraněni.

O nehodě informoval mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora s tím, že ve vozidle zůstaly zaklíněny osoby a dodávka navíc po střetu začala hořet. U nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

U nehody zasahoval i záchranářský vrtulník

Po příjezdu na místo události potvrdil velitel zásahu, že dodávka začala po střetu hořet. Oheň jednotky rychle uhasily vysokotlakým vodním proudem.

„Přes veškerou snahu všech zasahujících však dvěma osobám, které zůstaly zaklíněny uvnitř, už nebylo pomoci. Další čtyři zraněné osoby skončily v péči zdravotnické záchranné služby, která pro jejich rychlejší transport do nemocnic povolala vrtulník Letecké záchranné služby,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Sýkora.

„Vzhledem k večerní hodině následně hasiči spolupracovali s policií, pro jejíž vyšetřování bylo zapotřebí místo nasvítit osvětlovacími balóny. Po ukončení šetření dopravní nehody hasiči pomohli s úklidem vozovky a naložením vraků na vozidlo odtahové služby,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Doprava byla, dle sdělení dopravního serveru ŘSD v místě nehody zcela uzavřena. Policisté veškerou dopravu odkláněli přes objízdné trasy okolních obcí. Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.