10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůZprávy z domovaTragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Nehoda měla tragické následky. Zranilo se několik lidí. Jeden člověk při nehodě zemřel na místě. 

O nehodě informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím že na pomoc vyslali tři pozemní týmy a k misi vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

PSALI JSME:
Dvaasedmdesátiletou ženu srazil v Ostravě automobil

Devětašedesátiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, bezdeší a došlo u něj k selhání krevního oběhu. „Posádky se během rozšířené resuscitace snažily několik desítek minut obnovit srdeční činnost. Ani za pomoci přístrojové techniky a léků však jejich úsilí nevedlo k úspěchu a pacient na místě podlehl vnitřním poraněním v oblasti hrudníku,“ uvedl Humpl.

„Žena stejného věku byla při vědomí, utrpěla středně těžké poranění hrudníku a po ošetření ji záchranáři předali do další péče v třinecké nemocnici,“ upřeslil mluvčí záchranné služby.

„Pětapadesátiletá žena měla zraněnou dolní končetinu a hrudník, dvě děti útlého věku pak nejevily známky vnějších zranění. Všechny tři byly transportovány do havířovské nemocnice,“ doplnil k nehodě závěrem mluvčí záchranářů.

PSALI JSME:
Série nehod zaměstnala záchranáře na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Opavsku

Spolu se zdravotníky u nehody zasahovali také hasiči, kteří na místě vyprostili zraněné osoby z havarovaných vozidel, pomáhali záchranářům s poskytnutím přednemocniční péče a ošetřením zraněných osob, a zároveň provedli protipožární opatření a zabránili dalšímu úniku provozních kapalin u obou havarovaných vozidel. 

Dle sdělení dopravního serveru ŘSD byla doprava v místě nehody po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování omezena a řízena policisty. Okolnosti této páteční tragické nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ