Švýcarský zdravotnický magnát Hansjorg Wyss chce koupit fotbalový klub Chelsea

Publikuje: David Bárta — 02. 03. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Švýcarský zdravotnický magnát Hansjorg Wyss chce koupit fotbalový klub Chelsea

Roman Abramovič koupil klub za 186 mil. dolarů v roce 2003. Od té doby se Chelsea stala jedním z nejúspěšnějších anglických fotbalových klubů.

Pod jeho vlastnictvím vyhrál klub 21 titulů, včetně Premier League (pětkrát) a UEFA Champions League (dvakrát).

Švýcarský lékařský a zdravotnický magnát Hansjorg Wyss vyjádřil svou touhu koupit fotbalový klub Chelsea od Roman Abramovič, když ruský miliardář aktuálně chvátá prodat svá aktiva ve Velké Británii, aby se vyhnul veškerým sankcím, které se aktuálně valí na Rusko, informovala místní média.

Podle listu Daily Mail, Wyss, 86, je již v jednání s Abramovičem o koupi klubu jako součást konsorcia spolu s „šesti nebo sedmi“ investory.

Současný majitel Chelsea Roman Abramovič. Zdroj: Mark Freeman z Hornchurch, UK / CC BY 2.0

Magnát Wyss také řekl, že se bude zabývat podrobnostmi o jakékoli možné dohodě o koupi fotbalového klubu, a to navzdory zpočátku vysokým požadavkům. Podle zpráv z médií ruský miliardář již odmítl nabídky ve výši 2,2 miliardy liber (2,9 miliardy dolarů). 

Daily Mail tvrdí, že majitel Blues chce minimálně 3 miliardy liber a Sky News uvedly, že Abramovič, je připraven rozloučit se s klubem za ne méně než 4 miliardy liber a najal americkou obchodní banku, aby provedla prodej.

Díky aktuálnímu vývoji Ruské válečné operace na Ukrajině, kterou tvrdě odsoudil takřka celý svět vrhá ruského miliardáře Abramoviče, jednoho z nejbohatších lidí světa (aktuálně „uklizeného“ ve Velké Británii) do centra výrazné pozornosti.

Tvrdou válečnou operaci na svobodné Ukrajině nařídil ruský prezident Vladimir Putin, který řekl, že má „demilitarizovat“ a „denacizovat“ celou Ukrajinu a chránit obyvatele Doněcké a Luhanské lidové republiky. Oba regiony vyhlásily svou tzv. nezávislost na Ukrajině v roce 2014, což vyvolalo hořký vojenský konflikt.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdě odmítl prohlášení vůdce Vladimira Putina o přítomnosti nacistů na Ukrajině a popsal akce Moskvy jako „totální invazi.“

Západní země podpořily Ukrajinu, odsoudily válečné brutální akce Moskvy a zavedly či nadále zavádí nejtvrdší sankce proti Rusku.

Represivní opatření se zaměřují na banky, vládní úředníky, podniky i osoby blízké prezidentu Vladimiru Putinovi – jmenovitě na miliardáře Gennadije Timčenka a Borise Rotenberga a jeho synovce Igora Rotenberga. Britští poslanci aktuálně kritizovali vládní sankční režim a vyzvali premiéra Borise Johnsona, aby zavedl represivní a výrazně tvrdší opatření proti dalším ruským miliardářům, včetně samotného Abramoviče.

Chris Bryant, labouristický poslanec, řekl, že Abramovič nyní spěchá s prodejem svého majetku ve Velké Británii, aby se vyhnul represivním opatřením. „Myslím, že „ruský zbohatlík“ Abramovič se bojí, že bude sankcionován, což je důvod, proč zítra prodá svůj dům a také další hodnotnou nemovitost. Obávám se, že nám tyto věci trvají příliš dlouho,“ řekl Bryant Dolní sněmovně. „Jednat bychom měly podstatně rychleji,“ doplnil.

Dřívější deník „The Times“ uvedl, že ruský miliardář zvažuje prodej svého pětipokojového sídla v zahradách Kensingtonského paláce, které bylo oceněno na více než 150 milionů liber (275 milionů dolarů). Švýcarský magnát Wyss mediím potvrdil zprávy o prodeji Abramovičových aktiv ve Velké Británii. „Snaží se prodat všechny své nemovitosti v Anglii a chce se rychle zbavit Chelsea,“ řekl Wyss švýcarským novinám.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání