Skvělá muzika opět roztančí pivní tanky

Publikuje: David Bárta — 04. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Skvělá muzika opět roztančí pivní tanky

V sobotu 20. srpna od dvou odpoledne se chráněný pivovar Chříč už po dvanácté rozezvučí hudbou a hlasy divadelníků.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala Markéta Tesárková ze sdružení Propolis s tím, že komorní festival Křič Fest letos opět slibuje různorodý program: kvalitní muziku, divadla a workshopy pro děti i dospělé, dobré jídlo a vynikající řemeslné pivo.

Letošní hvězdou festivalu je Monika Načeva, která představí svůj aktuální projekt Zdivočelí koně. Organizátoři nicméně sází hlavně na méně známá, pečlivě vybraná uskupení, která na jiných festivalech obvykle neuslyšíte. Finsko-holandsko-česká formace The Spermbankers, která právě dokončuje svůj druhý vinyl ostrých gospelů, nebo brazilské duo Canja Rave pohybující se na hranici pouličního šansonu, country a brazilského punku. Ty doplní například stálice české hudební alternativy Václav Havelka III nebo aktuální disco punková inkarnace veterána rožnovské punkové scény Ctiba. Šanci dostává i sedmnáctiletá debutující Antonie s kapelou, nedávno zazářivší ve Velké Sedmě Radia 1.

Hudební produkce je prošpikována loutkovým alternativním divadlem v podání Loutek bez hranic a Studia Damúza. V průběhu celého festivalového odpoledne poběží workshopy pro děti i dospělé, návštěvníci festivalu budou mít možnost vyrobit si vlastní loutku, knížku nebo šperk.

„Na Křič Festu mám ráda jedinečnou a pospolitou atmosféru a prolínání světů hudby, divadla a tvořivých dílen, zároveň kulturního ruchu „velkého světa“ s klidem naší vesnice. Těším se, jak se tajemný hlas Načevy poline pivovarskou zahradou, jak The Spermbankers zbystří mé smysly, skvělé jsou ale všechny pozvané kapely!“ říká Markéta Tesárková, předsedkyně sdružení Propolis a dodává: „Věřím, že jako vždy dorazí lidí tak akorát a doufám, že se povede i završující jamovací oheň.“

Ctitelé řemeslného piva se mohou těšit na místní ležáky i na svrchně kvašené speciály. Rekonstrukce barokního objektu pivovaru začala v roce 2009 a od roku 2015 se tu ve varně s dřevním otopem vyrábí kvalitní pivo. Pivovar tak nabízí pracovní uplatnění více než třem desítkám zdravotně znevýhodněných zaměstnanců této sociální firmy.

„Organizátor festivalu, sdružení Propolis, je skupina přátel, která postupně vznikla kolem dění a obnovy pivovaru ve Chříči na pomezí severního Plzeňska a Křivoklátska. Cílem sdružení je vybudovat zde místo, kde se setkávají lidé se zájmem o historii, umění, krajinu, tradice a řemesla. Propolis tak chce vytvořit inspirativní místo, kde se dobře žije,“ doplnila závěrem ze sdružení Propolis Markéta Tesárková.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu