DomůZprávy z domovaŠedesátiletý muž se vážně popálil v Ostravě

Šedesátiletý muž se vážně popálil v Ostravě

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý 23. listopadu, u vážně zraněného muže v Ostravě.

O dramatické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že několik minut po čtrnácté hodině přijalo krajské operační středisko na tísňové lince 155 informaci o události a na pomoc vyslalo nejbližší posádku rychlé zdravotnické pomoci, spolu s lékařským rendez-vous.

Šedesátiletý muž měl podle informací záchranářů přespávat v dřevěném příbytku, přičemž utrpěl popáleniny od ohně, který jej zasáhl. „Lékař záchranné služby zjistil zasažení obou dolních končetin II. a III. stupně, v celkovém rozsahu více než třetiny tělního povrchu. Stav pacienta byl život ohrožující,“ upřesnil Lukáš Humpl.

„Týmy se postaraly o ošetření popálených ploch, zahájily podávání léků a za stálé monitorace základních životních funkcí postiženého přepravili do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče popáleninového centra,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.