Jana Černochová (ODS) Zdroj: Twitter.com

Poslankyně a starostka MČ Praha 2 Jana Černochová (ODS) se rozzuřila kvůli předvolební kampani hnutí Trikolóra.

Důvodem je volební nosič umístěný na trávníku nedaleko kostela svaté Ludmily v městské části, kde úřaduje Černochová. Černochová obvinila hnutí z barbarství a že nosič členové Trikolóry, které nazvala „flastenci“, umístili bez povolení.

„Bráníte normální svět, ale jste jen primitivní barbaři, kterým není nic svaté? Ani sv. Ludmila, ani trávník, natož nějaký zábor a příslušná povolení. Žena krčící rameny. Inu flastenci s vlaječkou, co si dovolí plundrovat zeleň před kostelem… styďte se,“ prohlásila občanská demokratka na svém Twitteru.

Nato se Svobodní, koaliční partneři Trikolóry, ohradili, že potřebná povolení jsou k dispozici a Černochovou obvinili ze lži.

„Toto je nehorázná lež. Všechna potřebná povolení samozřejmě máme. Stačilo by se normálně zeptat ještě před tím, než začít psát hlouposti na Twitter,“ napsali.

„Co to je za hoax??? Na tyto reklamní hranoly se dělaly zábory! To musíte být v té vaší levicové ODS už dost zoufalí…“ vzkázal Černochové.

Jiní poukázali i na to, že i členové koalice Spolu, kam patří ODS, TOP 09 a lidovci, taktéž podupali nejeden trávník.

„Jak si člověk, který je členem strany, která chce zaprodat tuhle zemi vládě ultralevicových Pirátů a je v jedné partě s paní Pekarovou Adamovou, která tady chce vítat migranty, přijmout evropský diktát ve formě zavedení eura a green dealu, vůbec dovoluje mluvit o vlastenectví!“ vzkázal političce další uživatel.

„Po té vaší sprše nenávisti jsem si myslel, že tam umístil reklamu Tálibán,“ poznamenal další.

Do debaty se nakonec vložila i samotná městská část Praha 2, která uvedla, že volební nosič byl umístěn bez patřičného povolení a vyzvala uskupení k jeho odstranění. Pokud se tak nestane, odstraní ho městská část sama.

„Množí se dotazy, zda umístění volebního nosiče na náměstí Míru volebního uskupení Trikolóra je povolené. ÚMČ Praha 2 do dnešního dne neobdržela žádost o zábor veřejného prostranství a vyzvala volební uskupení k odstranění nepovoleného nosiče a uvedení místa do původního stavu,“ stojí v prohlášení na Twitteru.

„Připomeňme, že volby do Poslanecké sněmovny se budou konat ve dnech 8. a 9. října,“ doplnila závěrem zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o tom informovala.

No Article rating
0 Reviews
Jak se vám líbil tento článek? Můžete jej ohodnotit...
  1. Wow!
  2. Super
  3. Hmm
  4. Nic moc
  5. Hrůůůza