Prezident republiky udělil milost Ing. Miloši Balákovi

Publikuje: David Bárta — 29. 03. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Prezident republiky udělil milost Ing. Miloši Balákovi

Prezident republiky Miloš Zeman se dne 26. března 2022 rozhodl udělit milost Ing. Miloši Balákovi. Česko se nestačilo divit!

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček s tím, že prezident republiky prominul omilostněnému muži nepodmíněný trest odnětí svobody, peněžitý trest a dále trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu výkonu funkce statutárního zástupce organizačních složek státu a jiných právnických osob s majetkovou účastí státu, a to s účinky zahlazení odsouzení.

„Tyto tresty byly uloženy za zločin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě,“ upřesnil Ovčáček.

„Prezident republiky při rozhodování o milosti vzal jednak v úvahu, že omilostněný byl dosud bezúhonný, je prezidentu republiky znám jako mimořádně pracovitý a kvalifikovaný vedoucí zaměstnanec, zároveň však, po seznámení se s rozsudkem prvoinstančního soudu, který byl potvrzen odvolacím soudem, dospěl k závěru, že pro přísné odsouzení nebyla zřejmě rozhodná povahu činu, ale i to, kde odsouzený pracuje, což je hledisko, které trestní právo nezná,“ doplnil závěrem k udělení milosti mluvčí prezidenta republiky. 

Prezident republiky přijal ministra spravedlnosti

„Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 29. března 2022 přijal na zámku v Lánech na jeho žádost ministra spravedlnosti Pavla Blažka,“ sdělil redakci rovněž mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Tématem jednání byly žádosti občanů Ukrajiny vykonávajících trest odnětí svobody v České republice o udělení milosti a otázka jmenování soudců obecných soudů.

„Prezident republiky informoval ministra spravedlnosti, že udělil milost Ing. Miloši Balákovi,“ doplnil mluvčí prezidenta republiky.

S dnešním rozhodnutím prezidenta republiky Miloše Zemana, kterému je bohužel úplně jedno, co si o něm široká veřejnost myslí se neztotožňuje, jak řada českých politiků, ústavních činitelů, tak samozřejmě lidí žijící v České republice. Na adresu hlavy státu padají aktuálně z úst lidí a politiků a to napříč politickým spektrem více, než ostrá slova. Někteří nešetřili dokonce ani urážkami. Zda právem či nikoliv, je na posouzení každého, nicméně milost prezidenta republiky by měla být udělena odsouzenému například z velmi vážných rodinných či zdravotních důvodů, nikoliv však člověku, který je, dle slov prezidenta Zemana pouze „pracovitým člověkem a podobně.“

Důvody Zemanova rozhodnutí o udělení dnešní milosti řádně odsouzenému Ing. Miloši Balákovi jsou více, než zavádějící.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání