DomůZprávy z domovaPrezident je dezorientovaný a obtížně komunikuje, informují média

Prezident je dezorientovaný a obtížně komunikuje, informují média

Podle zveřejněných informací Deníku N, který se odvolává na zdroje blízkého okolí hlavy státu, je prezident dezorientovaný a špatně komunikuje.

Deník N, který jako první informace blíže o zdravotním stavu prezidenta republiky Miloše Zemana zveřejnil se aktuálně odvolává na blízké zdroje z okolí prezidenta, státní správy a také lékařského prostředí. „Z důvěryhodných informací Deníku N však vyplývá, že zdravotní stav hlavy státu je vážnější, než Hrad přiznává, a že nyní pro plnohodnotné plnění klíčové funkce ze své podstaty omezující být může,“ uvedl deník v perexu.

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček opakovaně uvedl, že prezidentův stav, je stabilizovaný a nic mu nebrání ve výkonu jeho funkce. Tuto informaci veřejně sdělila také tisková mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Politici spekulují…

Někteří politici, jak vyplývá z jejich mediálních výroků poukazují na skutečnost, že aktuální zdravotní stav hlavy státu je vážný, chronicky špatný s tím, že prezident Zeman již není schopen fyzicky vykonávat z právě zdravotních důvodů svou funkci a odvolávají se na Ústavu České republiky. Někteří jedinci z řad politiků dokonce v mediích a na sociálních sítí byly tak „úžasní,“ že vyplodili informace o tom, že se dokonce prezident z nemocnice vrátí zcela zdráv, v plné síle nastoupí zpět do svého úřadu s tím, že to celé dělá dokonce úmyslně! Je pravda, že nad názory či výroky některých politiků – obecně zůstáva člověku „rozum stát…“ a říká si, zda to dotyčná či dotyčný myslí vůbec vážně, především pak v komentářích nebo glosách na sociálních sítí.

Z jakého důvodu Hrad mlčí nebo poskytuje pouze „strohé“ informace o současném zdravotním stavu hlavy státu není známo.

I obyčejný člověk (nelékař či nezdravotník) ví, že pokud je někdo hospitalizován na nemocničním oddělení Jednotky intenzivní péče (nemluvě o nemocničním oddělení ARO) tak, jak již sám název oddělení vypovídá hospitalizovaní pacienti na takovém to nemocničním oddělení vyžadují nepřetržitou lékařskou intenzivní péče a jejich stav je ve většině případů vážný. Pokud by byl jakýkoliv pacient (prezidenta nevyjímaje) stabilizovaný či uspokojivý ba dokonce dobrý (jak se aktuálně tváří Hrad…), tak by takový pacient byl hospitalizován na standardní oddělení dané nemocnice. V případě prezidenta republiky tedy na nadstandardním pokoji.

Co se šušká v mediích…

O aktuálním zdravotním stavu prezidenta Zemana se toho píše mnoho. Dokonce nejmenovaná televizní média zveřejňují informace z tzv. důvěryhodných zdrojů o tom, že prezident má trpět i jaterní encefalopatií, která je závažnou komplikací vyvolanou akutním nebo chronickým selháním jater. Dokonce zmiňují i fakt, že prezident mluví z cesty nebo dokonce upadá do krátkodobých bezvědomí. Nicméně ani jedna z uvedených informací nebyla oficiálně potvrzena ani vedením pražského Hradu nebo mluvčím prezidenta republiky.

Ošetřující lékař prezidenta Zemana a rovněž i ředitel Ústřední vojenské nemocnice MUDr. Miroslav Zavoral již v neděli krátce uvedl, že zdravotní komplikace Miloše Zemana souvisí obecně s jeho chronickým onemocněním. Bližší informace veřejnosti ani mediím nesdělil s odvoláním na lékařské tajemství a s tím, že neměl souhlas pacienta (Miloše Zemana) s poskytnutím bližších informací o jeho zdravotním stavu.

Připomeňme, že prezident Zeman byl urgentně v neděli, krátce po poledni sanitkou převezen z Lán za doprovodu kolony vládních vozidel do Střešovické nemocnice, kde byl v bezvládném zdravotním stavu přijat okamžitě k hospitalizaci na Jednotku intenzivní péče. Následně byl převezen na Anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.