DomůZprávy z domovaPražská záchranka bude nacvičovat zásah po útoku v budově ministerstva

Pražská záchranka bude nacvičovat zásah po útoku v budově ministerstva

Zdravotnická záchranná služba hlavního města bude nacvičovat zásah po útoku v budově ministerstva. Veřejnost čekají dopravní omezení.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala mluvčí pražské záchranky Jana Poštová s tím, že konflikt na pracovišti, útok nožem či střelnou zbraní, zranění zaměstnanců. To je námětem součinnostního cvičení Ochranné služby PČR, dalších policejních složek, Magistrátu hl. m. Prahy a Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, které se uskuteční ve čtvrtek 14. října v budově Ministerstva vnitra ČR.

Během cvičení se odehrají tři scénáře, ve kterých vždy figuruje útočník, který v budově ministerstva napadne zaměstnance nebo se bude snažit o zajetí chráněné osoby. V rámci jednotlivých scénářů bude v budově pět až dvacet figurantů představujících zraněné osoby, které budou vyžadovat péči zdravotníků.

„Soustavně se připravujeme na všechny potenciální hrozby, mezi které patří i události s aktivním ozbrojeným útočníkem. Naše posádky budou nacvičovat postupy třídění a ošetřování pacientů podle zásad medicíny katastrof a také posilovat součinnost s policejními složkami, které rozhodují o tom, kdy je pro zdravotníky za těchto situací bezpečné vstoupit na místo,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Do cvičení se za pražskou záchranku zapojí jedna lékařská a pět záchranářských posádek, inspektor v roli vedoucího zdravotnické složky a speciální vozidlo Fénix, které slouží mimo jiné k poskytování péče a transportu vyššího počtu pacientů. „Pro potřeby cvičení zřídí záchranná služba na blízké Letenské pláni předsunutou stanovou základnu, která bude sloužit jako zázemí pro zasahující a mimo jiné bude simulovat příjmové pracoviště zdravotnických zařízení,“ upřesnila mluvčí záchranné služby.

„Běžný provoz pražské záchranky není kvůli cvičení žádným způsobem omezen. Cvičení bude probíhat od 14. hodiny a v souvislosti s ním dojde v okolí budovy Ministerstva vnitra ČR na Letné k dopravním omezením. Děkujeme všem Pražanům za pochopení,“ doplnila závěrem Jana Poštová z pražské záchranky.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.