Policisté v Železném Brodě použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), ženě zachránili život

Publikuje: Nikola Macáková — 06. 11. 2022
Zdroj: Dagmar Sochorová / Policie ČR (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Policisté v Železném Brodě použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), ženě zachránili život

Na chodníku v Železném Brodě zkolabovala seniorka, která upadla do bezvědomí. Život ji rychlou akcí zachránili službukonající policisté.

O případu informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová s tím, že ve středu 26. října odpoledne pět minut před půl druhou hodinou přijali policisté na lince 158 oznámení ze zdravotnické záchranné služby o kolapsu 81leté ženy na chodníku v ulici Jiráskovo nábřeží v Železném Brodě. Operační důstojník na místo ihned vyslal hlídky, která se v té době pohybovaly v blízkosti místa události. Jednalo se o hlídku složenou z policisty z Oddělení silničního dohledu v Turnově pprap. Vadyma Riška a policisty z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou pprap. Lukáše Musílka. Druhou hlídku tvořili policisté z Obvodního oddělení v Železném Brodě prap. Radek Šefr a prap. Ladislav Kotrba, kteří ve služebním vozidle měli k dispozici i automatizovaný externí defibrilátor (AED).

Dopravní policista, který se rovněž podílel na záchranné akci zkolabované ženy v bezvědomí na chodníku. Zdroj: Policie ČR (tiskový servis)

Hlídka dopravních policistů byla na místě již čtyři minuty po oznámení a zjistila, že paní je v bezvědomí a nedýchá. Policisté okamžitě zahájili resuscitaci spojenou s masáží srdce. „Během další minuty na místo přijeli i železnobrodští policisté a použili AED, který jim doporučil jeden výboj. Po tomto elektrickém výboji se paní obnovila srdeční aktivita a policisté pokračovali v poskytování první pomoci až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. Po úspěšné resuscitaci byla seniorka transportována letecky do liberecké nemocnice,uvedla dále mluvčí policie.

Dopravní policista, který se rovněž podílel na záchranné akci zkolabované ženy v bezvědomí na chodníku. Zdroj: Policie ČR (tiskový servis)

Spolupráce s policejními hlídkami, které mají ve vozidlech k dispozici automatizovaný externí defibrilátor, je pro naše posádky velmi důležitá“, řekl Michael Georgiev tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a dodal: „Tyto hlídky bývají v bezprostřední blízkosti míst událostí, kde jde skutečně o život a je tak velmi důležité co nejdříve takovému člověku poskytnout první pomoc.“

Na závěr můžeme tedy konstatovat, že díky skvělé práci, profesionalitě, odpovědnému a pohotovému přístupu obou policejních hlídek se zcela nepochybně podařilo přispět k záchraně dalšího lidského života,“ doplnila policejní mluvčí.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu