Policisté, hasiči, záchranáři i vojáci se postavili proti očkování a vymáhaní „nezákonných opatření“

Publikuje: Jana Malá — 03. 01. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Policisté, hasiči, záchranáři i vojáci se postavili proti očkování a vymáhaní „nezákonných opatření“

V ohrožení jsou strategické funkce státu! Varovali předtím zástupci IZS i armády, kteří se postavili proti povinnému očkování svých profesí.

Podle nich mnoho profesionálů, kteří odmítají chránit zájmy nadnárodních korporací, jejich řady kvůli tomu opustí. Vyzvali proto vládu, aby vyhlášku zrušila.

Část příslušníků integrovaného záchranného systému (IZS) a ozbrojených sil se tvrdě postavila proti vyhlášce ministerstva zdravotnictví, které nařizuje daným profesím povinné očkování proti koronaviru. Podle nich jim tato povinnost bude bránit v plnění svého slibu chránit zájmy České republiky i jejích občanů.

Proto my, členové IZS a Ozbrojených sil České republiky, již nemůžeme mlčet. Kategoricky nesouhlasíme s povinnou vakcinací proti nemoci, kterou velká část z nás již bez větších potíží prodělala. Proočkovanost v našich řadách je daleko nad celostátním průměrem, absolutní většina z nás je mimo rizikové skupiny,“ stojí v petici.

PSALI JSME: Vít Rakušan chce povinné očkování pro hasiče a policisty

Upozorňují, že kvůli očkovací povinnosti může odejít řada profesionálů, což může mít dopad i na plnění strategických funkcí státu. Nejhorší je situace u Policie ČR. „Podstavy policistů jsou hlášeny ze všech krajů republiky,“ upozorňují autoři petice.

Doposud jsme bez jakýchkoliv problémů vykonávali naši práci i bez očkování a hodláme v tom pokračovat i nadále! Povinné očkování proti nemoci Covid-19 proto považujeme za irelevantní a obáváme se, že takový postup nám i celému českému lidu přinese daleko více škody než užitku,“ tvrdí autoři.

Dále státu vyčítají, že svými opatřeními vrážejí klín do společnosti. Zároveň vyzvali, aby byla vyhláška, která jim nařizuje očkování, zrušena a s tím i další podle nich nezákonná opatření, které policisté musí vymáhat.

Požadujeme, aby nám, profesionálům IZS a Ozbrojených sil ČR, bylo umožněno vykonávat službu veřejnosti, jako tomu bylo doposud. Dále požadujeme, aby byly důsledně respektovány základy demokratického právního státu, včetně základních práv a svobod zajištěných Listinou, a došlo k okamžitému ukončení zneužívání bezpečnostních složek státu pro vymáhání nezákonných a nedůvodně ukládaných omezujících opatření,“ stojí v petici.

Zároveň její autoři zdůrazňují, že nejsou takzvaní antivaxeři, ale mají obavu o bezpečnost vakcín a z jejich vedlejších účinků. Požadují proto bezpečnostní záruky, které jsou podložené odbornými studiemi, a nikoli tendenčními politickými prohlášeními“.

Profesionální práce neočkovaných příslušníků bezpečnostních sborů a ozbrojených sil plnících svědomitě svůj služební slib i práce našich neočkovaných kolegů v rámci IZS, je touto vyhláškou hrubě pošlapána. Nemožné se tak stává skutečností, a to, co bylo ještě před pár lety nemyslitelné, je nyní považováno za zcela běžné,“ tvrdí petice.

„Bez očkování jako by neexistovaly jiné možnosti a formy pomoci. Naše přísaha nezahrnuje chránit zájmy nadnárodních korporací ani struktur na ně přisátých,“ stojí dále v textu.

PSALI JSME: Část policistů chce zrušení povinného očkování. Ve hře je i žaloba!

Obdobné deklarace dříve podepsali lékaři i zdravotní sestry. „Vadí jim nátlak na očkování. Vyhlášku k povinnému očkování proti covidu-19 seniorů a vybraných profesních skupin připravil ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch a má platit od března. Jeho nástupce Vlastimil Válek (TOP 09) avizoval, že zruší povinné očkování pro lidi nad 60 let. Novou vyhlášku předloží zhruba v polovině února,“ doplnila k tématu dnes zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání