Padající strom na Frýdecko-Místecku těžce zranil lesního dělníka

Publikuje: Jana Malá — 01. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Padající strom na Frýdecko-Místecku těžce zranil lesního dělníka

Ostravští letečtí záchranáři zasahovali v úterý 31. května odpoledne u muže zraněného v nepřístupném lesním terénu na Frýdecko-Místecku.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že informaci o lesním dělníkovi, jehož zranil padající strom, obdrželo krajské operační středisko záchranné služby na tísňové lince 155, krátce před třináctou hodinou odpolední. Spolu s vrtulníkem letecké záchranky se na místo vydali také horští záchranáři, policisté a hasiči.

Jednačtyřicetiletý muž se nacházel v terénu na šikmé lesní planině pod hřebenem v oblasti Velký Polom.

„Po příletu byl z vrtulníku za použití navijáku k pacientovi spuštěn lékař. Prvotním vyšetřením zjistil těžké poranění dolní končetiny. Po jejím uložení do vakuové matrace a podání léků tlumících bolest byl muž zafixován do celotělové vakuové matrace a vaku,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranné služby.

„Vrtulník oba vyzvedl z místa pomocí jeřábu. Na hřebeni posádka přeložila postiženého do vrtulníku. Po šetrné vzdušné přepravě byl následně předán v ostravské Fakultní nemocnici,“ doplnil závěrem k dramatické události mluvčí záchranné služby.

Událostí, která si vyžádala vážné zranění lesního dělníka na kterého spadl vzrostlý strom a také zásah složek Integrovaného záchranného systému se aktuálně začala zabývat Policie ČR, šlo o pracovní úraz.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu