DomůZprávy z domovaOstravští letečtí záchranáři zasahovali u vážných nehod motocyklistů

Ostravští letečtí záchranáři zasahovali u vážných nehod motocyklistů

Záchranářský vrtulník vzlétal během pátečního odpoledne hned ke dvěma vážným nehodám motocyklistů.

Nehody se odehrály v odstupu dvou hodin ve Zlínském kraji a na Frýdecko-Místecku. UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Po šestnácté hodině byli letečtí záchranáři voláni k sedmnáctileté motocyklistce do Velkých Karlovic. „Tým spolupracoval při ošetřování pacientky s pozemní posádkou záchranné služby Zlínského kraje. Pacientka utrpěla vážná poranění a vrtulník ji po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportoval do ostravské Fakultní nemocnice,“ upřesnil Humpl.

Na urgentní příjem téhož zdravotnického zařízení byl přepraven i dvacetiletý mladík, který se svým strojem havaroval v Kunčicích pod Ondřejníkem.

„Spolu s vrtulníkem u něj zasahoval také tým RZP z Frenštátu pod Radhoštěm. Pacient utrpěl těžké poranění dolní končetiny a zranění hlavy, rovněž horních končetin. Byl zajištěn končetinovou dlahou, krčním límcem, uložen do vakuové matrace a záchranáři mu podali potřebné léky. Do nemocnice byl šetrně transportován na palubě vrtulníku,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.