Olomoučtí celníci zachytili nelegálně přepravovaný tabák a cigarety. Zdroj: Celní správa ČR

Nelegálně přepravovaný tabák a cigarety odhalili během jednoho týdne hned ve dvou případech příslušníci z Celního úřadu pro Olomoucký kraj.

UdálostiExtra.cz o tom informoval mluvčí Celní správy David Kubenz s tím, že v rámci pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu prováděla hlídka dne 13. 9. kontrolní činnost na dálnici D35 ve směru Lipník nad Bečvou – Olomouc. Těsně po poledni si celníci ke kontrole vytipovali osobní vozidlo české imatrikulace. Po zastavení vozidla a zahájení celní kontroly, byla ve vozidle nalezena šestapadesátiletá žena české národnosti. V rámci následné kontroly zavazadlového prostoru bylo ve vozidle nalezeno téměř 7 Kg neznačeného řezaného tabáku a 3 kartony neznačených cigaret. Řidička k nalezenému zboží uvedla, že tabák a cigarety zakoupila v Ostravě pro svoji osobní spotřebu.

„Druhý z případů se odehrál přibližně na stejném úseku dálnice D35 a to o pouhý den později. Tentokrát bylo ke kontrole zastaveno polské osobní vozidlo s osmašedesátiletou ženou stejné národnosti. Při kontrole výše uvedeného vozidla celníci objevili několik zavazadel, které obsahovaly téměř 4 Kg neznačeného řezaného tabáku,“ uvedl David Kubenz.

Ani v jednom z případů nebyly ke zboží předloženy doklady, které by prokazovaly řádné zdanění v souladu se zákony ČR. „Daňový únik týkající se obou zmíněných případů byl předběžně stanoven na 30 661 Kč. Cestujícím nyní hrozí propadnutí zboží a peněžitý trest,“ doplnil závěrem mluvčí Celní správy.