10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůZprávy z domovaODS: Vyzýváme vládu k vyslání policistů na polské hranice

ODS: Vyzýváme vládu k vyslání policistů na polské hranice

Prohlášení poslaneckého klubu ODS k situaci na polsko-běloruské hranici. Informoval o tom mluvčí ODS Václav Smolka.

„Tlak běloruského režimu diktátora Alexandra Lukašenka na hranice Evropské unie, zejména pak Polska, Litvy a Lotyšska, v těchto dnech kulminuje. Polská pohraniční stráž a další státní orgány čelí bezprecedentnímu zneužívání uměle vytvořené migrační vlny organizované běloruskými bezpečnostními orgány za tiché asistence Ruské federace.  

Bezprostředně před parlamentními volbami rozhodla Babišova vláda o vyslání 50 policistů do Maďarska na ochranu vnější schengenské hranice, přestože se na maďarsko-srbském pomezí nic dramatického nestalo. „Dnes, když Polsko a Evropská unie čelí fatálnímu porušování mezinárodního práva, Andrej Babiš mlčí a tváří se, že se nic neděje,“ upřesnil mluvčí ODS. 

PSALI JSME: Na území Polska pronikly dvě skupiny nelegálních migrantů

 

Vyzýváme proto českou vládu k obdobnému vyslání příslušníků české policie jako formy zásadní podpory polské vládě a polským pohraničním orgánům, s cílem zvládnout společnými silami tuto krizi. Jde také o naši hranici! 

PSALI JSME: K hranicím s Polskem míří velká skupina běženců

 

Zároveň požadujeme, aby česká vláda podpořila jakákoliv opatření přijatá evropskými orgány či mezinárodním společenstvím vůči běloruskému režimu, která donutí Lukašenka k zastavení tohoto hybridního tlaku na Polsko a EU“ říkají zástupci poslaneckého klubu ODS. 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ