Noční požár rodinného domu na Mladoboleslavsku, evakuováno bylo 17 lidí

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 09. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Noční požár rodinného domu na Mladoboleslavsku, evakuováno bylo 17 lidí

K požáru rodinného domu v Horním Bousově na Mladoboleslavsku došlo krátce po 21. hodině v úterý 20. září 2022.

Na místě zasahovalo sedm cisteren, automobilový žebřík a velitelské vozidlo. S mladoboleslavskou jednotkou zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů.

O požáru dnes informoval krajský mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že po příjezdu první jednotky a rychlém průzkumu byl operačnímu středisku potvrzen požár rozlehlejšího rodinného domu od komínového tělesa. Oheň se šířil především v podkroví pod střechou. Ještě před příjezdem jednotek se z objektu samovolně evakuovalo sedmnáct osob, nikdo z nich nebyl zraněn ani se nenadýchal nebezpečných zplodin hoření.

Na zdolání plamenů hasiči v dýchací technice nasadili dva C proudy. Aby se dostali ke skrytým ohniskům, museli rozebrat nejen část střešní konstrukce, ale také kus stropu mezi přízemím a podkrovím.

Při požáru rodinného domu v Horním Bousově se evakuovalo 17 osob. Zdroj: HZS Středočeského kraje (tiskový servis)

„Ve 23.20 hodin, to znamená téměř přesně po dvou hodinách od oznámení události, ohlásil velitel Krajskému operačnímu a informačnímu středisku HZS Středočeského kraje lokalizaci. Následovalo dohašování drobných ohnisek a odvětrání objektu. Asi čtvrt hodiny před půlnocí bylo požářiště překontrolováno termokamerou a pak bylo místo předáno majiteli s nařízenou dohlídkou po dobu čtyřiadvaceti hodin,“ uvedl v tiskové zprávě Ladislav Holomčík.

Příčinou vzniku požáru byl podle vyšetřovatele přizděný trám v komíně. „Přímé škody vyčíslil na dvě stě tisíc korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty v částce dvou milionů,“ dodal závěrem mluvčí krajských hasičů.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu