Náměstkyně primátora Alexandra Udženija vyrazila do ostrého provozu pražské záchranky

Publikuje: Nikola Macáková — 20. 07. 2023
Zdroj: Bc. Jana Poštová, DiS. / ZZS HMP (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Náměstkyně primátora Alexandra Udženija vyrazila do ostrého provozu pražské záchranky

Příjem tísňových volání na dispečinku, výjezdy posádek k zásahům nebo návštěva základny leteckých záchranářů.

To absolvovala náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandra Udženija při své návštěvě pražské záchranné služby v ostrém provozu. UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala v zaslané tiskové zprávě mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

„Těší nás, že se paní náměstkyně zajímá o práci záchranářů takto zblízka. Bereme to jako příležitost, jak představit detailněji každodenní nasazení našich zaměstnanců v terénu i na dispečinku,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Den v záchranářské uniformě zahájila Alexandra Udženija na dispečinku záchranné služby, kde si vyslechla příjem několika tísňových výzev od kolapsů, psychicky vypjatých situací, nebo zhoršení stavu chronicky nemocných pacientů.

„Je neskutečné, jak lidé, kteří přijímají na dispečinku volání, dokáží nejen pomoct při zdravotních komplikacích, ale používají svou empatii a pracují s volajícími, aby je uklidnili, zjistili od nich potřebné informace a spolupracovali s nimi,“ říká Alexandra Udženija.

V doprovodu inspektora záchranné služby vyrazila následně na návštěvu záchranářské základny v ulici 28. pluku. Shodou aktuálních okolností ale zamířili jinam, protože inspektora povolal dispečink k úniku plynu v Měcholupech, kde zasahovali také příslušníci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Událost se obešla bez vážnějších zranění, lehčí úraz dolní končetiny utrpěl jeden muž.

Klobouk dolů před všemi složkami integrovaného záchranného systému. S opravdovou pokorou a nadšením jsem sledovala, jak desítky záchranářů, policistů a hasičů zasahovali v naprosté profesionální i lidské souhře, která by si nic nezadala s přesností švýcarských hodinek,“ uvedla Alexandra Udženija.

Navštívila také základnu leteckých záchranářů v Ruzyni, kteří v České republice spoluvytvářejí jednu z nejhustších sítí letecké záchranky. Na vlastní oči pak náměstkyně viděla předání pacienta leteckou výjezdovou skupinou pozemní posádce záchranářů k odvozu na popáleninovou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ upřesnila Jana Poštová z pražské záchranky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Pražská záchranka která je nejstarší v Evropě slaví 165 let od založení a chystá novinky v provozu

Nikola Macáková — 08. 12. 2022
Před 165 lety založilo prvních 36 členů Pražský dobrovolný sbor ochranný, který byl přímým předchůdcem Zdravotnické záchranné služby Prahy.

Jsem z práce záchranářů nadšená a na úroveň nejen záchranné služby můžeme být v Praze právem hrdí. Mám vůči záchranářům nyní ještě větší respekt, pokoru a obdiv, než jsem si mohla přestavit. Jako náměstkyně primátora, která má zdravotnictví na starost, udělám vše pro to, aby měla záchranná služba ty nejlepší podmínky,“ dodává Alexandra Udženija.

Záchranná služba ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a městskými částmi aktuálně pracuje na rozšíření sítě výjezdových základen. „V září bude rovněž vyhlášen vítěz architektonické soutěže na nové sídlo záchranné služby, které by mělo stát do roku 2030 na Proseku,“ doplnila závěrem mluvčí pražských záchranářů.

Použité zdroje: ZZS HMP (Bc. Jana Poštová, DiS.)
-red.)

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu