Na hraničním přechodě Lanžhot – Kúty policie zdvojnásobí kapacitu odbavování kamionů

Publikuje: Nikola Macáková — 05. 11. 2022
Zdroj: František Jemelka (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na hraničním přechodě Lanžhot – Kúty policie zdvojnásobí kapacitu odbavování kamionů

Od nedělní 22. hodiny policie na hraničním přechodu Lanžhot – Kúty mezi Slovenskou a Českou republikou zdvojnásobí kapacitu odbavení kamionů.

UdálostiExtra.cz o situaci na hraničním přechodu informoval mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka s tím, že jde výsledek jednání mezi ministrem dopravy Martinem Kupkou, policejním prezidentem Martinem Vondráškem, I. náměstkem policejního prezidenta Tomášem Lerchem a zástupci sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia.

Potřebujeme zdvojnásobit kapacitu odbavování kamionů při hraničních kontrolách, které byly zavedeny kvůli ochraně před nelegální migrací. Reagujeme tím také na vyjádření sdružení slovenských dopravců, kteří kvůli probíhajícím kontrolám a čekacím dobám hrozí od začátku příštího týdne blokací dálnice,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Přes víkend Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s policií na dálnici D2 zajistí dopravně-inženýrskou úpravu značení, která zdvojnásobí kapacitu odbavovaných nákladních vozidel při hraničních kontrolách. Zajištěna bude i nadále dostatečná ochrana před nelegální migrací.

Věřím, že ohlášené opatření pomůže zkrátit kolony a dopravci nebudou dálnici D2 na hranicích blokovat,“ dodává ministr Kupka s tím, že o chystaném opatření již informoval i slovenského ministra dopravy Andreje Doležala.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu