Na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku havarovali cyklisté

Publikuje: Jana Malá — 06. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku havarovali cyklisté

I v průběhu uplynulého víkendu zasahovaly záchranáři u nehod cyklistů. Nejvážnějšími z nich byly dvě, které se v průběhu neděle.

Obě nehody se odehrály v okresech Frýdek-Místek a Bruntál.

K první události došlo v dopoledních hodinách. „Sedmdesátiletý cyklista se pohyboval na trase z Visalají a havaroval v lese, v oblasti Ivančeny. První pomoc mu poskytovali nejprve členové horské služby, následně letečtí záchranáři. Muž utrpěl vážné poranění v oblasti dolní končetiny a hrudníku“ sdělil redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

V půl třetí přijali operátoři tísňové linky 155 krajské záchranné služby informaci o nehodě cyklisty, účastníka závodu v Malé Morávce. Pacient byl prvotně ošetřen lékařem závodu, podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl havarovat v rychlosti okolo sedmdesáti kilometrů v hodině.

„Byl krátce v bezvědomí, porucha vědomí přetrvávala i v době, kdy o něj pečovali letečtí záchranáři. S poraněním horní končetiny, hlavy a mozku byl vrtulníkem přepraven do zdravotnického zařízení,“ sdělil Lukáš Humpl.

„Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba pacienti předáni na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu