Ministr zdravotnictví Válek plánuje o 106, ovšem nic nedotahuje do konce, stěžují si hospodští

Publikuje: Jana Malá — 18. 12. 2021
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Ministr zdravotnictví Válek plánuje o 106, ovšem nic nedotahuje do konce, stěžují si hospodští

Nově jmenovaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) plánuje aktuálně omezit otevírací doby obchodů či služeb.

Vlastimil Válek (TOP 09) proto vládě v příštím týdnu navrhne, aby se otevírací doba obchodů přes vánoce a vánoční svátky opět omezila.

„Chceme zavést opatření, která jsou nad rámec nouzového stavu. Navrhnu vládě omezit otevírací dobu obchodů do 12 hodin a zcela je uzavřít 25. prosince. Diskutoval jsem to s Hospodářskou komorou a takhle to navrhnu vládě,” řekl doslovně v sobotu Radiožurnálu Válek.

Dne 26. prosince v Den státního svátku se jeho návrh týkat nemusí, protože obchody budou stejně zavřené. Už totiž nebude platit bývalou vládou Andreje Babiše (ANO) nařízen nouzový stav v České republice.

Provozovatelé gastro zařízení jsou zoufalí

Na nového ministra či celou novou vládu premiéra Fialy si již stěžují provozovatelé restaurací, barů, noční podniků či penzionů a podobně, protože nikdo totiž do dnešního dne z nich vůbec netuší, jak má postupovat, když přestane platit to, co nařídila předchozí vláda expremiéra Babiše a zároveň přestane platit i zmiňovaný nouzový stav

Provozovatelé gastro zařízení vůbec neví, jak postupovat. Mají stále „nelegálně“ a protizákonně kontrolovat zdraví a zdravotní stav svých hostů, včetně osobních údajů? Platí nebo bude i nadále platit to, co nařídila vláda expremiéra Babiše? Mohou plánovat Silvestrovské večírky a akce? Kdy jim to hodlá vláda laskavě sdělit? Válkovo tempem, zřejmě dva dny po Silvestru, rozčilují se hospodští. 🙂 Nemluvě o nařízené otevírací době, kterou rovněž pro restaurace, bary či noční kluby nařídila vláda Andreje Babiše, která fungovala v tzv. „bolševickém režimu.“ 

Válek v minulosti provozovatelům gastro zařízení „jen“ doporučil…

„Vřele všem provozovatelům doporučuji neplánovat večírky. Pokud to uděláte, tak to vysoce pravděpodobně povede ke zhoršení situace v lednu a pak nás budou čekat velmi tvrdá opatření,” vzkázal jim v sobotu Válek.

Současně ale řekl, že lidem nehodlá nic nařizovat! Čili by se to dalo pojmout i tak, že co není zakázáno je dovoleno, čili z jeho slov lze usuzovat, že z omezeních, které „spuchtovala“ vláda expremiéra Babiše, již neplatí pro provozovatelé restaurací, barů či penzionů vůbec nic

Toto doporučení vydal již dříve v souvislosti s očekávatelným rozšířením nakažlivější mutace omikron. Pokud se epidemická situace začne zhoršovat, je pak podle něj vláda připravena zavést tvrdá opatření.

Nebojíme se zavést i velmi přísná opatření. Bude záležet, jak se bude situace vyvíjet,” dodal výhružně Válek.

Nastane skutečně konec omezování lidí v základní listině práv a svobod občanů?

Závěrem by bylo dobré zmínit také skutečnost, že lidé nejen z řad podnikatelů v gastro zařízeních toho měla a mají již, jak se lidově říká plné zuby, protože mnohdy nesmyslná, chaotická a především protiústavní nařízení bývalé vlády Andreje Babiše nikam nevedla, pouze k tomu, že omezovala občany v základní listině práv a svobod. 

Uvidíme v následujících dnech či měsících, zda nově jmenovaná vláda dodrží to, čím se mediálně prezentovala před volbami, že nehodlá lidi omezovat a lidem nic zakazovat, což opakovaně vyslovil i sám ministr Válek v mediích. 

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání