2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůZprávy z domovaDva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Prezident České republiky Miloš Zeman, který by se měl zotavovat po „opakované“ hospitalizaci v nemocnici, navíc aktuálně nakažen koronavirem, vesele za nepříliš důstojných podmínek přijímá hosty na zámku v Lánech, kde za plexisklem vykonává svůj prezidentský úřad.

Nutno zmínit, že toto jeho jednání nejen, že pobouřilo a pobuřuje díky absolutní nedůstojnosti širokou veřejnost, ale také se o to začali zajímat zahraniční zpravodajské redakce. V očích veřejnosti toto připomíná spíše velmi smutný komediální seriál. 

Máme rádi Česko…

„Jako občana mě uráží a pohoršuje, že média i politici se tváří, jako by ten trapný seriál ‚dialogů za vitrínou‘ bylo něco standardního, na co má prezident právo. Prezident ale nemá právo škodit vlastní zemi. A každý odložený den škodí. Je to prezidentova zvůle, ne jeho právo,“ uvedl bývalý ministr a předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Ochranné plexisklo, ve kterém byl u vstupu do sálu prezident umístěn, některým připomínalo akvárium nebo vitrínu, jiní v něm viděli skleněnou celu, ve které byl umístěn filmový sériový vrah a kanibal Hannibal Lecter. „Již po jmenování Petra Fialy (ODS) premiérem se na sociálních sítích objevila celá řada parodických fotomontáží,“ uvedla k tématu zahraniční redakce portálu snews.com.

Připomeňme, že se v pondělí prezident Miloš Zeman, který je v izolaci kvůli pozitivnímu testu na covid-19, setkal se šéfem Pirátů Ivanem Bartošem, s nímž probral pirátské nominace.

V úterý se Zeman rovněž setkal s nominantem do čela resortu kultury Martinem Baxou (ODS). Podle Baxových slov byly tématem priority a otázky památkové péče či získávání financí na ochranu a fungování památek.

Volby byl podvod na voliče!

A takto postupně se hodlá prezident Zeman scházet se všemi kandidáty na nějaký ten ústavní post, který si „nově a podvodně zvolení mocipáni“ rozebrali. 

Proč píšeme podvodně zvoleni? Protože, dle názoru široké veřejnosti a odborníků na legislativu byly podzimní volby v Česku „legální“ podvod na voliče, neboť volič u českých voleb volí politické hnutí, stranu či politika, jako kandidáta, kterého tzv. zakroužkuje, nikoliv nějakou Koalici (dvě až tři různé politické strany dohromady). I když, co není zákonem vyloženě zakázáno, že….

Dobré by bylo zmínit skutečnost, že kdyby si politické strany nespojily a každá by kandidovala sama za sebe, mnoho z nich by dopadlo stejně, jako komunisté či ČSSD. 

Jmenování nové vlády

Prezident Zeman, který onemocněl nemohl s pochopitelných zdravotních důvodů jmenovat novou vládu ihned po volbách, ale… Aktuální prezidentská činnost Miloše Zemana spíše připomíná úmyslné protahování „bůh ví proč“ jmenování nové vlády. Když mohl takto nedůstojným způsobem jmenovat Petra Fialu (ODS) premiérem naší země, proč ne rovnou celou vládu a všechny politiky do jejich úřadů. Lidé, už se chytají za hlavu, co se v posledních dnech děje v naší Vlasti. Místo, aby prezident, co nejrychleji jmenoval novou vládu, která by urychleně začala alespoň nějak fungovat (i když v tomto podvodném seskupení…no) tak to úmyslně protahuje, jak se jen dá. 

Dva vládnoucí premiéři

Česko je díky „nefunkčnosti“ prezidenta republiky v situaci, že má dva vládnoucí premiéry, což je skutečně rarita, která se jen tak nevidí. 

Je alespoň pěkné, že oba vládnoucí premiéři se shodnou na pandemické situaci, která panuje v Česku viz. premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) společně podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou. Srdečně gratulujeme! V uvozovkách.

Covid v Česku VS vláda

Ať už si každý myslí cokoliv o vládních nesmyslných nařízeních.

Pandemie v Česku je, nemocní a umírající lidé zde skutečně jsou, přeplněné nemocnice tzv. covid pozitivními pacienty, ale proč? Covid-19 opravdu existuje, ale druhým faktem je, že co vládní tzv. protipandemické nařízení to perla. Doslova. 

Restaurace otevřeny do 22.00 hodin, proč? To jako že ten „zlobivý“ koronavirus udeří ve 22.15 hodin nebo to, že vládní „mocipáni“ nutí provozovatele či zaměstnance restaurací barů či penzionů kontrolovat své hosty, aby jim sdělovali své nacionály a zdravotní stav? Co osobní údaje a GDPR nebo lékařské tajemství?! Do očí bijící zhovadilost.

Dále, aktuální téma vánoce, vánoční svátky lidé a vládní zákaz provozování tradičních vánočních trhů v republice. Další hovadina. Hlavní hygieničce Pavle Svrčinové, dosluhujícímu ministrovi zdravotnictví Vojtěchovi a jejich skvělému poradenskému Anticovid týmu vadí shromažďování a velká kumulace lidí na vánočních trzích a konzumace jídla a pití na veřejném prostranství. Venku na čerstvém vzduchu. Přeplněný Kaufland lidmi, však nikoliv. Opět vskutku zajímavé. Faktem je, že někteří provozovatelé a některá města v regionech toto nesmyslné vánoční vládní nařízení obešli a vánoční trhy prostě „pouze“ přejmenovali na Zimní farmářské trhy či soukromou akci a podobně.

Lidé z řad podnikatelů se právem domnívají, že zde jde pouze o cílenou likvidaci malých živnostníků pod zámínkou koronaviru. 

Kdyby někdo, ve vládě Andreje Babiše měl skutečně cílený zájem zastavit šíření koronaviru v Česku – obecně, v první řadě by uzavřel hranice, aby lidé nemohli covid-19 tzv. roznášet do jiných států a to samé, lidé kteří přicestují do České republiky a vesele sem vozí covid o 106. Dále, je-li někdo v kontaktu s pozitivně nakaženým člověkem měl by automaticky jít do karantény, nikoliv, jako je holá reálná skutečnost, že mu zaměstnavatel řekne „respirátor stačí…“ nebo to neřeší vůbec. To samé platí v případě dětí, je-li například u žáka základní školy ve třídě zjištěn pozitivní test na covid-19 okamžitě by mělo jít dítě do karantény, spolu s ním i ostatní žáci, kteří s ním byli v blízkém kontaktu a stejně tak i jeho rodina doma a podobně, nikoliv, že zůstane doma pouze dané dítě s pozitivním testem, kterému se následně bude dělat ještě nějaký další předražené PCR test. Toto jsou úplně základní banální kritéria k tomu, jak postupovat při šíření nějaké nákazy a podobně. To se učí v biologii, na to není třeba být lékař, vědec, imunolog či epidemiolog. Nakažení a všichni, kteří s nimi byli v kontaktu by se měli okamžitě oddělit od tzv. zdravích lidí, aby se eliminovalo možné riziko nákazy či přenosu dané nemoci. To by teprve byla TEČKA za koronavirem. 

Což nikoho nezajímá, nikdo to neřeší a pouze se vymýšlejí další nová a nová nesmyslná omezení, která tvrdě zasahují do základní listiny práv s svobod občanů. Otázkou zůstává, zda stále ještě žijeme ve svobodné, demokratické zemi?!

Téma očkování a povinné očkování

Když se začalo v Česku očkovat vakcínami proti covidu-19 všemožní odborníci ve vládě, politici, lékaři a další v mediích hovořili o tom, že daná vakcína lidem, kteří ji budou plně naočkováni, tedy například u vakcíny od spol. Pfizer oběma dávkami, že sice onemocnět koronavirem mohou dokonce jej mohou i přenášet, ale budou mít pouze tzv. „lehký průběh“ nemoci. Následně se zjistilo, že to je lež, jako věž a vakcíny prostě nefungují! Nebo lépe řečeno fungují, ale pouze velmi krátkou dobu. Jakou nikdo netuší…, neboť vakcíny se stále na lidech, jak všichni dobře víme testují. I tzv. plně naočkovaní lidé dvěma dávkami umírají nebo již na covid-19 zemřeli.

Následně se vše začalo svádět na neočkované, jenže toto se za nedlouho ukázalo, jako  nesmysl, protože v nemocnicích leží i plně naočkovaní lidé nejenom ti nenaočkovaní, čili nelze vše svádět na nenaočkované! 

Poté se přišlo s tím, že bude třeba lidi přeočkovat ještě tzv. posilující třetí dávkou, což nyní v médiích drtí nejen premiér Babiš, ale i další politici, lékaři či tzv. experti na imunologii, virologii a podobně, ovšem nikdo z nich už nesdělil na jak dlouho toto třetí očkování je?! Na dalších půl roku? Poté bude nutná či ba dokonce, jak se vše aktuálně vyvíjí povinná čtvrtá dávka? Je pravda (jak hovoří ministerské statistiky, zda nějak upravené či nikoliv nikdo netuší, jen oni…) že většina plně naočkovaných nákazu koronaviru přežije, ale…

Povinnost očkování? 

Už samotný název povinnost, je zavádějící, neboť stále ještě žijeme „údajně“ v demokratickém státě. O tom, zda se kdokoliv nechá naočkovat či nikoliv by měla být jeho svobodná vůle. Ne to, že přijde „někdo,“ kdo si to prostě rozhodně a lidem nařídí. V daném případě to byl Ústřední krizový štáb a dosluhující ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který citujeme: „povinnost vakcinace bude i u lidí nad 60 let. Nyní ministerstvo zdravotnictví připraví návrh příslušné vyhlášky. V pondělí odpoledne to oznámil ministr vnitra v demisi Jan Hamáček (ČSSD).“

Zdravotníci, sociální pracovníci, členové Integrovaného záchranného systému, vězeňská služba, vojáci, dobrovolní hasiči u některých vybraných jednotek. „To jsou profese, na kterých se Ústřední krizový štáb shodl na povinném očkování. Ohledně některých profesí se ještě vedou debaty. Povinně se budou muset očkovat i lidé nad 60 let.,“  sdělil Hamáček.

„Ještě se vedly diskuse o obecních a městských policiích,“ dodal Hamáček.

Dosluhující ministr vnitra Jan Hamáček, který jako nejvyšší šéf by se měl především za policisty postavit, tak šel tvrdě proti nim! Bez ohledu na to, co bude či nastane. A to i přesto, že ho, již dříve varoval policejní prezident Jan Švejdar s tím, že policie může kvůli povinnému očkování přijít až o 10 tisíc lidí, kteří vakcínu doposud odmítali a nadále odmítají. Toto neplatí pouze pro policii, ale třeba i u krajských záchranek je spousta zdravotníků, kteří se dodnes odmítají nechat naočkovat nebo u dalších složek další lidé. 

V době, kdy opět řádí pandemie koronaviru, lidé nejsou a na mnoha profesích a postech chybí, ať jsou to záchranky, hasiči nebo zmiňovaní policisté, protože se například nakazili koronavirem nebo jsou v nařízené karanténě, tak se Hamaček a jeho krizový štáb rozhodne zavést u složek Integrovaného záchranného systému a dalších povinnost očkování.

Závěrem řečeno, je mu to zřejmě úplně u pr**le, co bude s lidmi v republice, protože už odchází. Tak to to vidí nejen široká veřejnost, ale i lidé, kteří právě pod panem Hamáčkem pracovali. 

To, co aktuálně čeští „mocipáni“ ve vládě předvádějí, je skutečně TOP, který zde nikdy v dějinách nebyl. Buh s námi.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.