Dva lidé zahynuli při pádu malého letadla na Kladensku

Publikuje: Jana Malá — 04. 09. 2021
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Dva lidé zahynuli při pádu malého letadla na Kladensku

U obce Žilina na Kladensku odpoledne havarovalo do pole malé letadlo. Při nehodě na místě zemřeli dva lidé, kteří byli zaklíněni v letadle.

O tragické letecké nehodě informovala středočeská záchranná služba na twitteru.

K pádu letadla došlo okolo sobotní 14. hodiny. Na místo ihned vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči, krajská záchranná služba i policisté.

„Na místě byli dva mrtví. Neprobíhaly žádné záchranné práce, šlo bohužel pouze o vyproštění a konstatování smrti,“ potvrdila mluvčí záchranářů Petra Homolová s tím, že se jednalo o letoun Cessna.

Oba pasažéři zůstali podle Homolové zaklíněni v letadle. Po vyproštění u nich lékař pouze konstatoval smrt, uvedla mluvčí.

Na místě zasahovaly tři posádky záchranné služby ve spolupráci s leteckou záchrannou službou z Ústí nad Labem. Příčiny dnešní letecké nehody jsou nyní v šetření.

Pád letadla na Mostecku

Připomeňme, že nehoda u Kladna je letos již třetím leteckým neštěstím se dvěma oběťmi v České republice. Minulý týden spadlo na mosteckém letišti Braňany malé motorové letadlo. Dva lidé na místě zemřeli, jeden dospělý a jeden nezletilý. 

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání