Do Litvínova se začali navážet uprchlíci z Ukrajiny, potíž je v tom, že hovoří jen Romsky a dělají problémy

Publikuje: Jana Malá — 22. 04. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Do Litvínova se začali navážet uprchlíci z Ukrajiny, potíž je v tom, že hovoří jen Romsky a dělají problémy

Do severočeského Litvínova se začali navážet uprchlíci z Ukrajiny. Potíž je v tom, že jde o ukrajinské nepřizpůsobivé spoluobčany.

Ukrajinské problémové Romy, kteří se ve velkém v těchto dnech začali navážet hasičskými evakuačními autobusy za asistence hasičů a policie do severočeského Litvínova a jeho vyloučené lokality sídliště Janov nastal poměrně velký problém.

Jedná se sice o lidi z válkou zasažené Ukrajiny, kteří nemají v drtivé většině žádné doklady a potřebují pomoc při svém útěku z válečné zóny ale… 

Dle zjištěných informací redakce tyto lidé vůbec nehovoří Ukrajinsky ani Rusky. Jediný jazyk, kterým hovoří je Romština. Kámen úrazu je v tom, že se jedná o nepřizpůsobivé, problémové osoby, které bohužel mají o jisté lidské pomoci zcela odlišné názory. A to doslova!

První skupina těchto lidí, která byla ubytována v místní ubytovně „Hamerský mlýn“ litvínovského sídliště Janov dokázala během pár dnů prostory tak zdevastovat a nadělat tolik problémů, že to jde úplně mimo jakékoliv normální lidské chápání a nejen to. 

Během jediného dne tam několikrát zasahovali hlídky městské i státní policie pro nejrůznější delikty. Spolu s nimi byla na místo opakovaně volána i záchranná služba, která byla například volána k ženě, která neměla sunar pro své batole nebo k jiné ženě, která měla „rýmu“ a podobně. 

Situací v ubytovně Hamerský mlýn, ve vyloučené lokalitě Litvínov-Janov se již zabývali radní města Litvínova. Do ubytovny její pražský majitel nechal přivést (zatím) přibližně 100 uprchlíků z Ukrajiny – tedy ukrajinských problémových Romu, abychom byli konkrétní.

„Radní města Litvínova se aktuálně shodli, že tato největší vyloučená lokalita v České republice, kterou je litvínovské sídliště Janov, je přesycená kumulací sociálních, bytových a také bezpečnostních problémů a není schopna sanovat problémy dalších aktuálně 100 přivezených romských osob, jimž je potřeba věnovat značné množství podpory a péče,“ uvedla stanovisko vedení města Litvínova mluvčí Jitka Pavlíková.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání