DLI Help – Sanitka přání

Publikuje: David Bárta — 16. 12. 2022
Zdroj: DLI Help - Sanitka přání / Daniel Karták
Úvodní stránka » Zprávy z domova » DLI Help – Sanitka přání

Nezisková organizace DLI Help, z. s. rozjíždí v České republice krásný a dobročinný projekt s názvem Sanitka přání.

V rámci projektu bude za pomoci speciálně vybavené sanitky a týmu zdravotníků a řidičů plnit přání lidem, kteří se kvůli těžké nemoci stali imobilními.

Smyslem projektu je poskytnout imobilnímu pacientovi v terminálním stadiu nemoci možnost rozloučit se s lidmi nebo místem, které se pro něj stalo kvůli nemoci nedostupné,“ vysvětluje cíl Sanitky přání spoluautor projektu Daniel Karták. Projekt odstartuje v únoru v Nymburce a své služby bude nabízet zdarma.

Služby, které projekt nabídne

Projekt Sanitka přání nabídne imobilním osobám ohroženým vážnou nemocí splnění jednoho přání, kterým je zážitek v podobě navštívení jiné osoby, místa či události, a to zcela zdarma. Mezi přání, jež projekt klientům dokáže splnit, může patřit například návštěva ZOO, výlet lodí, účast na společenské události jako je koncert, sportovní utkání či divadelní představení, návštěva milovaného člověka atp. Projekt za klienta uhradí veškeré náklady včetně vstupného, odborné zdravotnické péče či dopravy.

Doprava bude zajištěna pomocí speciálně vybaveného zdravotnického vozidla, které zakladatelé projektu společně s jeho partnery nakoupili v Nizozemsku, kde sídlí projekt, dle jehož předlohy Sanitka přání vznikla. Ve vozidle bude kromě klienta přítomen rovněž zdravotník a řidič záchranář. Klientovi bude umožněno vzít si s sebou i osobní doprovod, kterým může být například člen rodiny, partner či kamarád. Sanitka bude týden umístěna v Nymburce a týden v Brně,“ vysvětlil serveru UdálostiExtra.cz zakladatel projektu.

Jsme připraveni týden plnit přání zájemců v Čechách a týden na Moravě,“ informuje Karták.

Kdo a jak si může prostřednictvím projektu přát

Projekt je určen pro osoby, které mají kvůli těžké nemoci omezenou mobilitu a které si samy přání, o jehož splnění prostřednictvím Sanitky přání usilují, splnit nedokážou. O přání mohou zažádat přímo ony samy nebo jejich blízcí, a to pomocí formuláře umístěného na webu Sanitky přání.

Financování projektu

Jedná se o neziskový projekt zaštiťovaný neziskovou organizací DLI Help, z. s., který bude své služby klientům poskytovat zcela zdarma. „Finance na projekt budou získávány výhradně prostřednictvím darů a příspěvků od obchodních partnerů, dobrovolníků a dalších dárců v podobě soukromých osob, firem, větších společností a státní správy ve formě dotací. Aktuálně probíhá oslovování potenciálních investorů,“ upřesnil Karták.

O projektu

Projekt vzniká na základě předlohy nizozemského projektu Stichting Ambulance Wens, který právě v Nizozemsku plní přání imobilním pacientům v terminálním stádiu nemoci již od roku 2007. Zakladatelé české Sanitky přání Libor Poslušný a Daniel Karták se za účelem získání potřebného know-how vydali v listopadu na stáž, kde je provozovatelé nizozemského projektu zasvětili do jeho fungování.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu