2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůZprávy z domovaDemonstrace v Praze proti povinnému očkování a vládním nařízením

Demonstrace v Praze proti povinnému očkování a vládním nařízením

Hnutí Chcípl PES svolalo v Praze na neděli další protestní demonstraci odpůrců povinné vakcinace a opatření české vlády.

Vládní opatření a povinná vakcinace, která podle organizátorů protestu výrazně rozdělují českou společnost. To jsou hlavní důvod nedělní demonstrace v hlavním městě.

Po srazu na Václavském náměstí se protestující vydali na pochod městem. Kvůli pochodu demonstrantů v centru Prahy byl omezen provoz MHD.

PSALI JSME: Policisté, hasiči, záchranáři i vojáci se postavili proti očkování a vymáhaní „nezákonných opatření“

Po včerejším protestním průvodu v Brně, který byl opět organizován hnutím Chcípl PES, se odpůrci povinného očkování dnes sešli i v hlavním městě Praze. Zástupci hnutí přitom zveřejnili devět návrhů, mezi nimiž například je požadavek na zrušení povinné vakcinace, vládních omezení a výhod pro naočkované, které podle nich přispívají k rozdělení společnosti.

„Chceme jasně říct vládě, že povinné očkování je zvěrstvo a jsme proti tomu! Připravujeme se taky na generální stávku,“ sdělil médiím místopředseda hnutí Jiří Janeček.

Protestní akce začala shromážděním na Václavském náměstí v 14:00 hodin, o hodinu později se účastníci demonstrace vydali na pochod Prahou, který by měl skončit na Hradčanském náměstí. Na podiu na Václavském náměstí mimo jiné vystoupili i někteří hasiči a policisté.

Drtivá většina účastníků demonstrací na sobě nemá žádné ochranné pomůcky!

Skutečnost je taková, že lidé v republice, již mají toho omezování a obecně zasahování do základní listiny práv a svobod občanů, které v republice nastolila bývalá vláda a kabinet expremiéra Babiše s odkazem na koronavirovou pandemii lidově řečeno plné zuby. 

Protesty v Brně

Centrem Brna včera prošel průvod protestujících proti povinnému očkování. Shromáždění, které iniciovalo hnutí Chcípl pes, začalo v 14:00 hodin na Zelném trhu, kde si projevy vyslechlo několik stovek lidí. „Během hodiny účast výrazně stoupla a podle mluvčí městské části Brno-střed bylo na začátku pochodu asi 1 000 lidí,“ doplnila k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala. O protestech v hlavním městě či Brně informovala prakticky všechny česká media včetně televizních zpravodajství.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.