Čeští fotbalisté se v semifinále play off o MS utkají se Švédskem

Publikuje: David Bárta — 27. 11. 2021
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Čeští fotbalisté se v semifinále play off o MS utkají se Švédskem

V březnu 2022 se Češi utkají v semifinále play off o účast na MS v Kataru se Švédskem. Tým Šilhavého se představí na soupeřově hřišti.

V případě postupu čeká reprezentanty ve finále vítěz z dvojice Rusko – Polsko. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FIFA Curychu.

Český tým skončil ve své kvalifikační skupině až na třetím místě a do play off prošel jako jeden ze dvou vítězů skupiny Ligy národů spolu s Rakouskem. 

Semifinále se bude konat 24. března, finále o pět dnů později. Dvanáct mužstev v play off bylo při losu rozděleno do tří „pavouků” po čtyřech týmech, které se vyřazovacím systémem utkají v semifinále a finále. Celkem tak vzejdou zbylí tři evropští účastníci mistrovství světa.

„Přáli bychom si soupeře, přes kterého postoupíme do dalšího kola, tedy do finále, a pak i dál na mistrovství světa do Kataru,” prohlásil trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Česká reprezentace hrála v samostatné historii na mistrovství světa pouze v roce 2006.

Mistrovství světa se bude konat příští rok v listopadu a prosinci v Kataru. Evropa vyšle na vrcholný turnaj třináct zástupců – deset vítězů kvalifikačních skupin a tři týmy z březnového play off.

Trenéři mají smlouvu do června, v případě postupu na světový šampionát bude automaticky prodloužena až do konce konání mistrovství světa.

Přehled účastníků play off:

Nasazené týmy: Portugalsko, Skotsko, Itálie, Rusko, Švédsko, Wales

Nenasazené týmy: Turecko, Polsko, Severní Makedonie, Ukrajina, Rakousko, ČR

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání