Český Krumlov a České Švýcarsko: dvě skvostné lokality na dovolenou

KOMERČNÍ ČLÁNEK
Publikuje: David Bárta — 26. 10. 2023
Zdroj: Komerční článek
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Český Krumlov a České Švýcarsko: dvě skvostné lokality na dovolenou

Česká republika se pyšní mnoha okouzlujícími destinacemi, mezi jedny z nejkrásnějších lze zařadit Český Krumlov a České Švýcarsko.

Tato dvě místa se pyšní bohatou historií, nádhernou přírodou a nabízí nespočet možností pro cestování za skvělými zážitky.

Český Krumlov: historický šperk

Český Krumlov, ležící u řeky Vltavy, je malebným městem s bohatou historií. Jeho dominantou je hrad a zámek Český Krumlov, který láká turisty z celého světa. Jde o významnou památku zapsanou na seznamu UNESCO. Během prohlídky můžete obdivovat renesanční a barokní interiéry a vyhlídku z hradní věže, která vám poskytne nádherný výhled na celé město. V rozlehlé zámecké zahradě si pak můžete užít relaxační procházku.

Pro milovníky umění a kultury je zde také Zámecké barokní divadlo s původním jevištěm, divadelní mašinérií a orchestřiště. Jedinečná atmosféra vás vtáhne do historie, abyste si mohli představit, jaká umělecká představení se zde v minulosti odehrávala.

Pokud budete hledat ubytování v Českém Krumlově, narazíte na spoustu rozmanitých možností. Ať už chcete být rovnou v centru či spíše na okraji – jistě najdete to pravé dle svých představ.

Zábava pro celou rodinu: zrcadlový labyrint

Zatímco hrad a zámek zaujme spíše dospělé, Zrcadlový labyrint nabídne zábavu i pro malé návštěvníky. Bludiště s 90 zrcadly a obludárium s deformujícími zrcadly zajistí hodiny zábavy pro děti i dospělé. Prozkoumejte cesty labyrintu a pokuste se najít cestu ven.

Návštěvu labyrintu lze spojit s prohlídkou Muzea voskových figurín. To vás provede různými historickými obdobími – od alchymistické dílny přes středověká řemesla až po významné osobnosti jako je Charlie Chaplin, Švejk či Bedřich Smetana.

Podzemní poklady Českého Krumlova

Kromě tradičních turistických atrakcí se zde skrývá poklad v podzemí. Návštěva bývalého grafitového dolu je fascinujícím zážitkem. Část okruhu můžete projít pěšky, ale většinu cesty strávíte v důlním vláčku. Prohlédnete si hornické nástroje a dobové podmínky těžby. Tato prohlídka zaujme děti, ale i dospělé návštěvníky, které zajímá historie hornictví.

Edmundova soutěska: flóra a fauna

Dalším pokladem v Českém Švýcarsku je Edmundova soutěska. Tato lokalita nese jméno po knížeti Edmundu Clary-Aldringenovi a je známá pestrostí rostlin a živočichů. Najdete zde mnoho druhů květin a zvířat, což zaujme přírodovědce a botaniky, ale i běžné nadšence do přírody.

Najděte si ideální ubytování v Českém Švýcarsku. Díky rozmanitým možnostem vyberete komfortní zázemí, odkud můžete vyrazit poznávat místní krásy.

České Švýcarsko: přírodní krásy severu

Pravčická brána, největší pískovcová brána v Evropě, je jedním z hlavních klenotů Českého Švýcarska. Procházka k této impozantní přírodní památce je dobrodružstvím sama o sobě. Cesta vede malebným lesem, ve kterém se skrývá mnoho druhů zajímavých ptáků a rostlin.

Jetřichovické vyhlídky a Tisá: procházky v srdci přírody

Pokud hledáte konkrétní tipy, kam vyrazit, pak se nabízí vyhlídky v okolí Jetřichovic a skalní město Tisá. V této lokalitě vás čekají nezapomenutelné výhledy na pískovcové stěny. Jedním z nejkrásnějších míst je Mariina Skála – vyhlídka s replikou historického altánu. Díky svým působivým výhledům vás tato lokalita okouzlí.

Tisá mimo jiné nabízí spoustu různých tras pro horolezce. Pokud hledáte adrenalinové zážitky, a nejen běžné procházky, pak si zde přijdete na své.

Při cestování se mohou objevit nečekané komplikace. Někdy je nutné online objednání k lékaři – jde o praktické řešení, pokud vás na cestách zastihnou zdravotní problémy. Přes internet jednoduše sjednáte termín, abyste mohli rychle vyřešit svůj problém.

Český Krumlov a České Švýcarsko jsou dvě rozmanité a nádherné destinace. Ať už chcete vyrazit za kulturou, historií či krásnou přírodou a panoramatickými výhledy, tyto lokality mají rozhodně co nabídnout.

Použité zdroje: Futurino s.r.o. / Mgr. Marián Loduha
(komerční sdělení)

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu