2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůZprávy z domovaAutobus převážející děti se střetl na Bílé s osobákem, nehoda měla tragické...

Autobus převážející děti se střetl na Bílé s osobákem, nehoda měla tragické následky

Půl hodiny po poledni došlo, v pátek 7. ledna k tragické dopravní nehodě zájezdového autobusu plného dětí s osobním vozidlem.

K nehodě došlo na silnici mezi beskydskou obci Bílá a místní části Mezivodí (okres Frýdek-Místek). Uvnitř autobusu, který vezl 5 dospělých a 33 dětí, se zranila pedagožka, v osobním automobilu, který skončil v příkopu, dvě osoby, hasiči z něj museli vyprostit jednu vážně zraněnou osobu.

Záchranné složky zasahovaly u vážné nehody autobusu s dětmi na Bílé, který se střetl s osobním vozidlem Opel Meriva. Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

U nehody museli zasahovat zdravotničtí záchranáři, hasiči, policisté, horská služba a také následně přivolaný vrtulník letecké záchranné služby. Dopravní nehoda měla tragické následky, informoval o ní UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

„Letečtí záchranáři bojovali o život čtyřiašedesátileté ženy, která byla po havárii při vědomí, utrpěla však vnitřní poranění v oblasti břicha a zranění hrudníku. Jevila známky těžkého šoku a přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči se její stav rychle zhoršoval. Následně upadla do bezvědomí a došlo k selhání srdeční činnosti. Posádka započala ihned s rozšířenou resuscitaci, která však nevedla k úspěchu a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt,“ sdělil Lukáš Humpl z krajské záchranky a dodal, že tělo zemřelé bylo na místě předáno policii.

„Ošetřen byl devětapadesátiletý muž, který se nalézal při vědomí, s poraněními hlavy, hrudníku, pánve, horních i dolních končetin. Ve vážném stavu byl poté transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

K nehodě se vyjádřil také mluvčí krajských hasičů moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že zasahující hasiči vedle vyproštění zraněného cestujícího z osobního auta asistovali také týmu záchranářům při ošetřování a transportu dvou zraněných osob. Na závěr zásahu silnici, pokrytou vrstvou ledu, pečlivě uklidili. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin.

Záchranné složky zasahovaly u vážné nehody autobusu s dětmi na Bílé, který se střetl s osobním vozidlem Opel Meriva. Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

„Cestující z havarovaného autobusu mohli přestoupit do náhradního autobusu, včetně zraněné učitelky, která měla podle svých slov „pouze“ naraženou ruku a tvrdila, že vyhledá lékařské ošetření až dodatečně,“ upřesnil Kůdela.

„Silnice Bílá – Mezivodí byla během zásahu složek IZS po nezbytně nutnou dobu zcela uzavřena, pak byla umožněna kyvadlová doprava, kterou na místě řídili policisté,“ doplnil k nehodě mluvčí krajských hasičů.

Příčiny této tragické dopravní nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.