DomůZprávy z domovaAktuální komentář k situaci kolem skupiny Bohemia Energy

Aktuální komentář k situaci kolem skupiny Bohemia Energy

Stanovisko Yello, alternativního dodavatele energií v České republice k situaci kolem skupiny Bohemia Energy.

„Ve vyhrocené situaci na trhu s energiemi, kdy ceny plynu i elektřiny skokově narostly, se udála další velká věc. Tato aktuální krize na trhu vedla k pozastavení nebo dokonce k úplnému zastavení dodávek energií u některých společností. České nevyjímaje. Zatím se to týkalo jen těch menších, nyní však pozastavil dodávky energií jeden z největších tuzemských alternativních dodavatelů, zprostředkovávající dodávku elektřiny a plynu do více než tři čtvrtě milionu domácností. Jde vůbec o první takto velký případ v historii od otevření tuzemského trhu alternativním dodavatelům. Pokud jde však o dodavatele energií, vyvstávají otázky, co se stane s jejich zákazníky. Toto naštěstí řeší Energetický regulační úřad, chránící spotřebitele na energetickém trhu. V těchto případech jsou zákazníci (spotřebitelé i podnikatelé) před přerušením dodávek automaticky hájeni institutem dodavatele poslední instance. Zákazníci tak mají možnost v ochranné zákonné šestiměsíční lhůtě přejít k novému obchodníkovi. V Yello intenzivně pracujeme na co nejpříznivějším a odpovědném nacenění energií, abychom dokázali vyhovět všem novým zájemcům o naše služby. Díky pečlivé a férové přípravě můžeme i v této turbulentní situaci nabídnout stabilitu v podobě spolehlivé nabídky Yello. Jsme součástí Skupiny PRE a zároveň nabízíme výhody on-line obsluhy a dynamičnosti startupu,“ uvedl Michal Kulig.

Michal Kulig, ředitel společnosti Yello v České republice

Michal Kulig – dlouholetý odborník na energie – je zároveň připraven promptně odpovědět na Vaše případné další otázky týkající se této velké události. K dispozici je i pro rozhovory nebo komentáře. Chcete-li svěží vítr do svých článků – nejen citovat stále dokola stejné hráče na trh s energiemi – neváhejte se na nás obrátit.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.