Vláda rozhodla o tom, že se děti vrací do škol, ovšem data tají! Proč?!

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, COVID-19 12.11.2020 0 Komentář(ů)
Vláda rozhodla o tom, že se děti vrací do škol, ovšem data tají! Proč?!
© Autorská práva: #pixabay.com by Alexandra_Koch
Lockdown & Covid-19, ilustrační foto
Ministr školství ani ministr zdravotnictví nezveřejnili, jaké informace o vývoji epidemie je vedly k tomu, aby poslali prvňáky a druháky do škol. Co je tedy k tomuto rozhodnutí skutečně vedlo? Počty nakažených nebo chcete-li pozitivně testovaných lidí klesají. Údajně kleslo i reprodukční číslo, jak opakovaně zaznělo z úst ministra zdravotnictví.

Ve středu v Česku přibylo 8 925 potvrzených případů covidu-19, což je téměř o sedm tisíc méně než před týdnem. Aktuálně jsme o tom dnes informovali na našem serveru.

Prakticky skoro ze dne na den klesl údajný počet nakažených lidí v České republice, přičemž ještě před pár dny bylo Česko na špici nejvíce postiženou zemí vůbec. A okolní státy jako je např. Německo vůči Čechům zpřízňují a zavádí bezpečnostní opatření, o čemž jsme vás rovněž informovali. Kde se najednou vzal ten zlom, který přišel? Je to skutečně těmi vládními opatřeními, která aktuálně česká vláda nařídila v rámci nouzového stavu?

Lidé obecně neví, jsou zmateni a polemizují, protože nikdo z politiků není schopen lidem vysvětlit skutečná fakta nejen o samotném covidu-19 obecně, ale především o tom, kde vláda bere tato „šílená“ čísla o počtu nakažených! Z čeho vláda a ministři zdravotnictví a školství fyzicky vychází ve skutečnosti? Je otevření škol pro první a druhý ročník aktuálně bezpečné. Zdůrazňujeme slovo aktuálně?!

Lidé tak čerpají informace především z medií či na internetu. Bohužel a díky tomu že „nikdo nic neví, jen tuší“ jsou zveřejňované informace mnohdy zavádějící či nepravdivá. Otázkou ovšem zůstáva, co je pravda a co fake! Lidé se obecně upínají na informace, které jim sdělil někdo komu důvěřují. Někdo fandí Babišovi a tak informace z jeho úst jsou "svatá" jiní zase preferují informace, která do médíí denně chrlí ministr Hamáček a považuje je za pravdivá. Další lidé zase dávají přednost různým jiných mnohdy i konspiračním teoriím o samotném viru a počtu nakažených a i těm věří. Důvod je prostý. Nikdo nic neví... pouze se lidé obecně dohadují a tuší. Zmatek a chaoz a především, ať už díky covidu-19 nebo jakou si "boží vůlí" jde o totální devastaci ekonomiky, a nejen té České. 

Další zajímavostí jsou také šířené teorie některých vědců, znalců, lékařů, odborníků nebo novinářů, které poukazují na nejrůznější důkazy o covidu-19, které jsou ovšem záhy staženy z internetu, zablokovány kým si nebo obratem označeny za jaký si fake news. Co si o tom má pak obyčejný člověk myslet. No v podstatě jednoduchou věc a to tu, že „někdo něco zřejmě tají a nepřeje si, aby to veřejnost věděla, doslova.“ Jiné vysvětlení pro to není, protože i člověk, který si udělá svůj vlastní blog na kterém bude zveřejňovat v uvozovkách zavádějící informace či jeho vlastní teorie (ať už pravdivé nebo lživé) je pouze jeho osobní věc a je pouze na každém jednotlivci zada to či ono bude číst či sdílet. Žijeme přeci v demokratickém státě a nebo ne? Proč to tolik "někomu" vadí? To PROČ opět zůstáva otázkou s velkým otazníkem....

Je otevření škol pro 1. a 2. ročník pro děti i učitelé aktuálně bezpečné?

Na jednu stanu je fakt, že právě on-line distanční výuka není úplně vhodná právě pro ty nejmenší žáky, ale stejně tak ani pro studenty například učebních oborů či žáky speciálních škol. Což je fakt. Další skutečností je, že někteří rodiče už to pomalu „fyzicky nedávají“ a potřebují, aby jejich děti šly již do škol. Ne každý z rodičů může zvládnou každodenní distanční výuku a věnovat se na plno domácímu vzdělávání svého dítěte, protože i mezi rodiči jsou kupodivu také rodiče, kteří pracují například, ve zdravotnictví u složek IZS nebo někde ve fabrice na směny a jsou mnohdy tak fyzicky vyčerpání, že už to prostě, jak se lidově říká „nedávají.“

Na českém serveru Neovlivni.cz vyšel dnešního dne velice zajímavý článek s tím, že Robert Plaga a Jan Blatný včera oznámili, že děti z prvních dvou stupňů základních škol se vrátí příští středu do školních lavic. “Epidemická křivka se vyvíjí tak, jak se vyvíjí,” zdůvodnil to ministr školství Plaga.

Co konkrétně a přesně k tomu ale ministry vede, to ani on ani jeho kolega Blatný nezveřejnil. Proč? To opět zůstává otázkou k zamyšlení.

Není tedy jasné, jakými daty o šíření nákazy ve školách státní aparát disponuje. Ani není jasné, co přesně před více než měsícem rozhodlo, že děti musely zůstat doma a nyní, kdy přibývá mrtvých, mohou do školy.

Ministr zdravotnictví se zaklíná prezentací, kterou hodlá zveřejnit v pátek. K jejímu obsahu po vzoru dosavadní nesrozumitelné strategie vlády řekl: “Stanoví opatření a jejich provázanost, je to provedeno tak, aby byly provázány, a zachována maximální férovost mezi jednotlivými odvětvími.”

Ministr Blatný nicméně současně slíbil, že konkrétní data k dispozici budou: “Budete s tím seznámeni, ale teď to říkat nebudu.”

To samé ovšem sliboval při nástupu do funkce už jeho předchůdce Roman Prymula. “Změníme strategii. Veškerá data, která bude možná publikovat, publikována budou. Je to proto, aby si každý mohl ověřit, proč postupujeme tak, jak postupujeme. Příští týden chceme zveřejnit výhledovou strategii, abychom mohli říci, která opatření přichází v úvahu, jak je budeme volit a od čeho se budou odvíjet,” pronesl Roman Prymula po svém jmenování ministrem zdravotnictví.

Nezveřejnil nikdy nic. A když se dat opakovaně dožadovala redakce Neovlivní.cz, Prymula konstatoval, že strategii otevírání a uzavírání zveřejnit nemůže. “Pro představení plánu je nutné vycházet z konkrétních dat. Jeho představení není možné do doby, než se podaří zestabilizovat nárůst pozitivně diagnostikovaných osob na onemocnění COVID-19,” reagoval jeho úřad.

Data navzdory žádostem nikdy nedostali ani samotní učitelé a ředitelé škol, jak upozornila Učitelská platforma. “Ministr Blatný hovořil o studiích ze zahraničí, které jsou podle něj nepoužitelné, ale jiné analýzy nepředložil. Slovy ‚věřte mi, propočítali jsme to‘ mě úplně nepřesvědčil a důvěru si nezískal,” citoval idnes.cz předsedkyni platformy Petru Mazancovou.

Vláda Andreje Babiše uzavřela školy zkraje října. Řada zemí, které jsou rovněž postiženy druhou vlnou epidemie covid, ale otevřené školy drží do poslední chvíle. Během listopadového lockdownu je neuzavřelo ani Německo.

Tam vznikla studie, podle níž otevření německých škol po letních prázdninách nepřispělo nijak výrazně k šíření nákazy. Autoři studie proto hodnotí otevřené školy jako správný krok.

Ovšem upozorňují, že ruku v ruce s tím musí jít dodržování přísných hygienických opatření a pak také schopnost trasování. Tedy přesně to, co díky vládě Andreje Babiše Česká republika nezvládá.

Závěrem lidé jsou už natolik vyčerpáni z toho všeho a přehlceni informacemi ze všech těch zdrojů, že ani sami neví čemu už věřit, a co je ve skutečnosti pravda či fake!

Bohužel ani informace z úst či pera českých politiků a ústavních činitelů nemusí být vždy pravdivé. Jsou v naší zemi politici, kteří se natolik zapsali do dějin Českého státu, že se o nich v budoucnu jistě budou malé děti učit v dějepise. Pak samozřejmě jsou zde i politici, kteří se nutně potřebují na epidemii koronaviru zviditelnit, protože ví, že jejich politická kariéra je na bodu mrazu. 

Již nyní připravujeme článek o tom, jak politická mafie vládne napříč politickými stranami. Českou ekonomikou nebo jak se "potají" nakupuje a utrácí bez vládních výběrových řízení v nouzovém stavu, který si vláda nařídila v České republice, prodloužila jej a evidentně stále ještě prodlužovat chce, ačkoliv reprodukční číslo je aktuálně pod 1.0 a počty nakažených klesají!

Související příspěvky

Autor článku

Napsat komentář