V policejním muničním skladu v Bílině došlo k mohutné explozi

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 15.09.2020 0 Komentář(ů)
V úterý došlo v severočeské Bílině, městské části Chudeřice na Teplicku k mohutné explozi v muničním policejním skladu. Na místo okamžitě vyjelo deset profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Spolu s hasiči na místo zamířilo také několik policejních hlídek a policejní pyrotechnici. Nařízena byla evakuace osob do vzdálenosti 500 metrů. Podle policie nebyl nikdo zraněn. Plameny hasiči aktuálně dohašují.

V prvním okamžiku po ohlášení události policisté nevpustili hasiče k ohnisku.

"Máme v současné době na místě sedm jednotek, to je dvanáct vozidel," řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Hořelo v pronajatém skladu pyrotechnické služby, kde je uskladněna vyřazená munice. Proběhla evakuace, při požáru nebyl podle dosavadních informací nikdo zraněn a nevyžádal si žádné oběti na životech,“ řekl Novinkám mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v Rádiu Impuls dnes řekl, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem. Výbuch byl rozsahem mnohem menší než událost ve Vrběticích v roce 2014. Ve skladu byly podle ministra výbušniny ze zneškodňovaných nábojů. V kobce, kde hořelo, bylo asi 150 kilogramů výbušniny. Trosky doletěly do vzdálenosti zhruba 300 metrů. Událost policie vyšetřuje jako zahoření munice.

"Teoreticky mohlo jít o samovznícení, ale jsme na začátku. V této fázi se nedá vyloučit nic," řekl Hamáček. Sklady munice v ČR jsou podle něj dobře zabezpečené.

K evakuaci občanů z místa bydliště nedochází, je to již za hranici 500 m. Evakuovaná je pouze sklárna a místní firmy.

K požáru se na sociální síti vyjádřila také Zuzana Schwarz Bařtipánová - starostka města Bílina s tím, že z důvodu požáru a následného výbuchu vyřazené munice ve skladu pyrotechnické služby Policie ČR byla zcela zastavena doprava v ulicích Bílinská a Teplická. Dopravu odklání po vedlejších komunikacích Policie ČR a také Městská policie Bílina.

"Dle dostupných informací bude doprava v místě uzavřena do večerních hodin," upřesnila starostka města.

"Možné objízdné trasy z Bíliny na Teplice jsou přes sídliště Za Chlumem – Kostomlaty a Světec," doplnila stratostka města na sociální síti.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář