Vážné popáleniny utrpěl muž při práci ve firmě na Bruntálsku

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 21.11.2020 0 Komentář(ů)
Vážné popáleniny utrpěl muž při práci ve firmě na Bruntálsku
© Autorská práva: Archiv, ZZS Libereckého kraje
Letecká záchranná služba, ilustrační foto
Pozemní posádky krajské záchranky spolu s leteckou záchrannou službou zasahovali v pátek 20. listopadu u velmi vážného pracovního úrazu v jedné z firem na Bruntálsku, kde se dvaadvacetiletý muž vážně popálil. Zraněného muže musel na specializované zdravotnické zařízení přepravit záchranářský vrtulník.

O dramatické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo ihned zamířily dvě pozemní posádky Zdravotnické záchranné služby z výjezdové základny v Rýmařově a následně byl vyslán také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Dvaadvacetiletý muž utrpěl při práci ve firmě závažné popáleniny. Zasahující lékaři zjistili zranění v oblasti zad a horní končetiny - popáleniny II. stupně, které zasáhly přibližně 20% tělního povrchu,“ uvedl Lukáš Humpl.

Týmy záchranářů provedly prvotní ošeření popálených ploch, zajistily nitrožilní podání léků proti bolesti, kyslíkovou terapii, stejně jako tepelný komfort zraněnému. Za stále monitorace životních funkcí byl pacient převzat na palubu vrtulníku a poté šetrně transportován do ostravského popáleninového centra,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Okolnosti tohoto vážného pracovního úrazu jsou nyní v šetření Policie ČR.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář