V Třinci hořel byt. V péči lékařů skončila žena a dvě děti

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Krimi 13.11.2020 0 Komentář(ů)
V Třinci hořel byt. V péči lékařů skončila žena a dvě děti
© Autorská práva: HZS Moravskoslezského kraje
Zasahující složky IZS u požáru bytu v Třinci
Pět hasičských jednotek se v pátek 13. listopadu ráno zapojilo do likvidace požáru bytu v třinecké části Lyžbice. Spolu s hasiči na místě události musela zasahovat také záchranná služba. Při požáru se dospělá žena a dvě děti nadýchali kouře a následně skončili v péči lékařů.

O požáru dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub kozák s tím, že samotný požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen devět minut před půl devátou. K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z Bystřice a místní části Guty. Požár zasáhl jednu místnost bytu ve čtvrtém patře, kouř se dostal i do vyšších podlaží.

Hasiči k likvidaci nasadili jeden vodní proud, v průběhu hasebních prací v bytě nikoho nenašli. Lokalizovat se požár podařilo v devět hodin, zlikvidován byl o necelých 50 minut později,“ upřesnil Kozák.

Zachráněno bylo třináct osob, jedna z nich imobilní za pomocí vyváděcí masky. Deset lidí bylo evakuováno.

Tři lidé se nadýchali zplodin hoření z toho dvě děti. Obě zdravotníci převezli do nemocnice k dalšímu pozorování, od hasičů dostaly plyšové hračky pro zmírnění stresové reakce,“ uvedl mluvčí hasičů.

Byt i dům zasahující jednotky odvětraly přetlakovou ventilací.

Příčina vzniku požáru je v šetření specialistů z řad hasičů i policie,“ doplnil k pátečnímu požáru mluvčí krajských hasičů.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář