Na Slovensku se v kamionu českého řidiče ukrývali dva migranti

Odeslal: Redakce Kategorie: Uprchlická krize, Slovensko 30.08.2020 0 Komentář(ů)
Na Slovensku se v kamionu českého řidiče ukrývali dva migranti
© Autorská práva: Facebook account of Polícia Slovenskej republiky
Polícia Slovenskej republiky, ilustrační foto
V podvozku českého kamionu se na Slovensku ukrývali dva migranti. Kamion vezl kukuřici z Maďarska a černé pasažéry odhalila náhodná policejní kontrola v Kalné nad Hronom v okresu Levice. Český řidič o migrantech nevěděl. Pro jednoho migranta je Slovensko vysněnou zemí.

Informace přinesl server Sputnik Česká republika s tím, že Migranti z českého kamionu vyskočili v obci Kalná nad Hronom ve chvíli, kdy kamion chtěli zkontrolovat policisté. Jde o pětadvacetiletého muže z Maroka a šestadvacetiletého muže z Tuniska. Oba muži zvolili velmi odvážný způsob přepravy, když se drželi pod nápravou kamionu. Od poslední pauzy řidiče tak migranti urazili téměř sto kilometrů.

Policisté při kontrole pod návěsem odhalili ukrývající se cizince,“ uvedla policejní mluvčí Denisa Bárdyová.

Oba cizinci cestovali přes Turecko, odkud mířili do Evropy. Bez dokladů se na Slovensko dostali přes šest států (Řecko, další balkánské země a Maďarsko), s sebou měli peníze na jídlo. Oba uvedli, že cestují již šest týdnů a jejich cílovou destinací mělo být Slovensko. Mladší z dvojice uvedl, že ho láká Bratislava a splnil si sen.

Když mi bylo deset, mým snem bylo Slovensko. Slovenští lidé jsou dobří,“ vysvětlil.

Oba cizinci skončili na cizinecké policii. Před výslechem byli otestováni na covid-19. Na oddělení následně požádali o azyl.

Zadržení 26 migrantů

Slovenští policisté dříve v srpnu zadrželi 26členou skupinu nelegálních migrantů, kteří se skrývali v lese nedaleko Bratislavy – mezi obcemi Stupava i Lozorno. Při hledání byl nasazen i vrtulník ministerstva vnitra.

Větší část zadržených migrantů tvoří Syřané, kterých bylo ve skupině 20. Šlo také o tři Iráčany, dva Palestince a jednoho Jemence.

Ve skupině podle policistů byli rodiny se čtyřmi dětmi a dva cizinci, kteří uvedli, že jsou nezletilí bez doprovodu. Hasičský a záchranný sbor všechny podrobil vyšetření na covid-19.

Policie dále uvedli, že cizinci byli předvedeni na útvar policejního zajištění pro cizince, kde pokračují další úkony na vyřešení jejich neoprávněného pobytu. Postup nyní závisí na zjištění z výslechů předvedených osob, jakož i výstupů z informačních systémů.

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář