V Hradci hořel byl, hasiči se nemohli k požáru dostat kvůli špatně parkujícím vozidlům

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Krimi 14.09.2020 0 Komentář(ů)
V Hradci hořel byl, hasiči se nemohli k požáru dostat kvůli špatně parkujícím vozidlům
© Autorská práva: HZS Královéhradeckého kraje
Hradec Králové – požár bytu v panelovém domě a zásah hasičů
Šest jednotek hasičů bylo vysláno v neděli odpoledne k požáru v bytovém domě v Baarově ulici v Hradci Králové. Podle oznamovatele byly vidět z posledního patra panelového domu šlehající plameny na balkóně. Požár zahasily jednotky použitím vnitřní hydrantové sítě v domě a využily také výškovou techniku s nataženým vysokotlakem. Hořelo na balkóně v posledním 13. patře výškové budovy, požár hasiči rychle během několika minut lokalizovali. Kouř z balkónu se dostal do vnitřních prostor bytu, který jednotky odvětraly a následně provedly kontrolu objektu a střechy, zda nedošlo k nějakému poškození. Jednotky ještě dohašovaly ve vedlejším pokoji, kde došlo žárem k prasknutí okna a zahoření záclon. Likvidaci události pak ohlásil velitel zásahu v 15:18 hodon.

O požáru informovala redakci krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že v bytě se nacházela při požáru jedna osoba, při příjezdu hasičů už byla mimo bytovou jednotku. Byla předána do péče přivolané záchranné služby, nadýchala se zplodin hoření. Následně byla převezena do zdravotnického zařízení.

"Výše škody byla předběžně stanovena asi na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, které provádí vyšetřovatel hasičů," uvedla mluvčí hasičů.

Hasiči se na místě události potýkali s problémem, že na nástupní ploše před domem parkovala osobní vozidla, která tam z pochopitelných důvodů nemají co dělat.

"Neukáznění řidiči parkují své automobily i na místech, kde je to zakázáno, čím dál častěji, a tím vystavují sebe a lidi ve svém okolí nebezpečí z prodlení při zranění, ohrožení života a také vyšším ztrátám na majetku. Nedostatek prostoru totiž brání bezpečnému použití výškové techniky potřebné k záchraně osob z vyšších podlaží a požární zásah trvá déle a je komplikovanější. Připomínáme, že zákon o požární ochraně v § 17, oddílu (3), odstavci d) ukládá fyzickým osobám v této souvislosti, že „fyzická osoba nesmí omezit nebo znemožnit použití označených nástupních ploch pro požární techniku“. Za nedodržení těchto povinností lze uložit fyzické osobě pokutu za spáchání přestupku až do výše 25 tisíc korun," doplnila k požáru mluvčí hasičů a upřesnila, že při řešení přestupků vždy spolupracuje hasičský záchranný sbor s Policií ČR a městskou policií, které jsou věcně příslušné k řešení nesprávného parkování motorových vozidel.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář