Smrtelná nehoda na Frýdecko-Místecku. Záchranáři ošetřili šest zraněných

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 18.11.2020 0 Komentář(ů)
Smrtelná nehoda na Frýdecko-Místecku. Záchranáři ošetřili šest zraněných
© Autorská práva: Archiv, ZZS Moravskoslezského kraje
Záchranáři zasahují u dopravní nehody, ilustrační snímek
V úterý 17. listopadu odpoledne zasahovali záchranáři u smrtelné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Operátoři záchranné služby přijali na tísňové lince 155, ve třináct hodin oznámení o střetu dvou osobních vozidel na silnici v regionu Starých Hamrů. Na pomoc byly vyslány zdravotnické týmy RZP ze základen ve Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku-Místku. K misi vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Spolu se zdravotníky u nehody zasahovali také profesionální hasiči a policisté. Nehoda měla tragické následky.

O tragické nehodě informoval UdálostiExtra krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že sedmadvacetiletá žena zůstala zaklíněná v jednom z vozidel a musela být vyprošťována. Nejevila známky života, a proto u ní byla zahájena resuscitace. V rozšířené resuscitaci pokračovaly posádky záchranné služby tři čtvrtě hodiny, avšak neúspěšně. Pacientka na místě podlehla poranění, které utrpěla.

Záchranáři ošetřili šest zraněných – dva dospělé a čtyři děti.

Muž a žena středního věku utrpěli středně těžká poranění a pozemní týmy záchranářů je transportovaly do frýdecko-místecké nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předány dvě děti školního věku s lehkým poraněním horní končetiny a hrudníku,“ upřesnil Lukáš Humpl s krajské záchranky.

Dvě děti útlého věku byly ošetřeny a letečtí záchranáři je následně přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jejich zranění nebyla život ohrožující,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Zasahující hasiči, dle informací redakce na místě zajistili obě havarovaná vozidla proti vzplanutí a následnému úniku dalších provozních kapalin. Rovněž pomáhali zdravotníkům s transportem a ošetřením zraněných osob. 

Dle dopravního serveru ŘSD byla doprava v místě nehody, po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování uzavřena a policisty odkláněna přes objízdné trasy okolních obcí. Příčiny nehody jsou nyní v šetření kriminální policie. 

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář