Tip na výlet. Projížďka výletní motorovou lodí "Delfín" po Jesenické přehradě

Odeslal: Redakce Kategorie: TIP redakce, Cestování 02.08.2020 2 Komentář(ů)
Tip na výlet. Projížďka výletní motorovou lodí "Delfín" po Jesenické přehradě
© Autorská práva: Facebook account of Loď Delfín Jesenice
Výletní loď Delfín na Jesenické přehradě
Na Jesenické přehradě začala po čtvrt století dlouhé pauze opět turisty vozit výletní motorová loď.

Po roce vyřizování se Chebským podnikatelům Miroslavu Novákovi a Renatě Nohejlové podařilo získat povolení, a tak 30. června letošního roku zahájili svou první sezónu. Jejich loď se jmenuje Delfín a přivezli ji až z Holandska.

Na přehradě Jesenici doposud mohly jezdit jen motorové čluny vodních záchranářů a policie. Přehrada totiž byla chráněná jako zdroj vody, ale opatření už neplatí, a tak si majitelé lodi vyřídili povolení a zahájili provoz.

Zatopený most u Všeboře na Jesenické přehraděLidé se tak mohou těšit nejen na příjemné koupaní a rekreace v místních kempech, ale také na úžasnou projížďku na výletní lodi.

Trvalo to přes rok a bylo s tím ohromné množství práce. Splnit všechny podmínky nebylo jednoduché,“ popsal regionálním mediím Miroslav Novák.

Vodní nádrž byla dostavěná v roce 1961 a je dlouhá dvanáct kilometrů. Na nejhlubším místě dosahuje dvanácti metrů a nedaleko obce Všeboř vystupuje z hladiny zatopený most.

 

Související příspěvky

Autor článku

Komentář(ů)

Jana M.
Jana M.:
02/08/2020, 10:33:32 PM,
Odpovědět

Osobně jsem s přáteli byla na Jesenické přehradě i na této výletní lodi a musím za sebe říct, že opravdu super! Byla jsem mile potěšena nejen přístupem personálu na lodi, ale také krásou samotné přehrady, která je vidět jen z lodní paluby. Muhu vřele doporučit vše. Je to opravdu super zážitek. :-)

Heda
Heda:
02/08/2020, 10:33:32 PM,
Odpovědět

Jesenická přehrada je nádherná. Ta loď Delfín je krásná..

Napsat komentář