Při čelním střetu dvou osobních aut na Novojičínsku zemřeli oba řidiči

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 21.11.2020 0 Komentář(ů)
Při čelním střetu dvou osobních aut na Novojičínsku zemřeli oba řidiči
© Autorská práva: ZZS Moravskoslezského kraje
Při čelním střetu dvou osobních aut na Novojičínsku zemřeli oba řidiči havarovaných vozidel
Na silnici mezi Kopřivnicí a Frenštátem pod Radhoštěm, poblíž obce Lichnov došlo v sobotu 21. listopadu k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Nehoda měla tragické následky. Zasahovat musely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Na pomoc vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby.

O tragické nehodě informoval UdálostiExtra krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že v jednom z vozidel zůstal zaklíněn muž, jehož totožnost záchranáři neznají. V okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života. Při nehodě utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat jeho smrt.

Třiašedesátiletý účastník střetu zůstal zaklíněn ve druhém automobilu. Utrpěl poranění hrudníku, břicha, horní a dolní končetiny. Zprvu komunikoval, jeho stav se však v průběhu vyprošťování velmi rychle zhoršoval. Upadl do bezvědomí a došlo u něj k zástavě dechu i krevního oběhu. Po vyproštění zahájili záchranáři rozšířenou resuscitaci. Prováděli nepřímou srdeční masáž, zavedli vstup do kostní dřeně a zahájili podávání léků. Lékař zajistil dýchací cesty intubací a pacient byl připojen k přístrojem řízené ventilaci,“ uvedl mluvčí záchranné služby a doplnil, že veškeré pokusy o záchranu však byly marné a musely být ukončeny jako neúspěšné.

Při tragické nehodě dvou vozidel na Novojičínsku zemřeli oba řidiči. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Zasahující hasiči podle informací redakce na místě nehody pomáhali zdravotníkům s poskytnutím neodkaldné přednemocniční péče a zároveň provedli vyproštění osob z obou havarovaných vozidel, a taktéž zabránili dalšímu úniku provozních kapalin z havarovaných vozidel. Hasiči byl proveden také celkový úklid komunikace po dopravní nehodě. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem.

Dle informací dopravního serveru ŘSD byla komunikace v místě nehody po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování uzavřena. Dopravu policisté odkláněli přes objízdné trasy.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření kriminální policie.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář