Prezidentské volby v USA vyhrál Joe Biden, informovala o tom světová média

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Amerika 07.11.2020 0 Komentář(ů)
Prezidentské volby v USA vyhrál Joe Biden, informovala o tom světová média
© Autorská práva: Facebook account of Joe Biden
Podle médií vyhrál prezidentské volby demokratický kandidát Joe Biden
Demokratický kandidát Joe Biden byl zvolen prezidentem Spojených států amerických. Předpovídají to televizní kanály CNN, NBC, Fox News a agentura AP na základě jejich výpočtů. O svém vítězství informoval i samotný Biden.

Informace aktuálně zveřejnil server Sputnik Česká republika s tím, že Agentura AP označila Joea Bidena za vítěze prezidentských voleb v roce 2020, jelikož v Pensylvánii přesáhl potřebnou hranici 270 volitelů, která je nutná pro to, aby se mohl stát prezidentem.

Předpověď byla aktualizována na pozadí nových údajů v Pensylvánii, kde Biden zvýšil rozdíl mezi ním a Donaldem Trumpem na 31 tisíc hlasů. Nutno podotknout, že oficiální sčítání hlasů zatím v Pensylvánii a dalších pěti státech - Georgii, Severní Karolíně, Nevadě, Arizoně a Aljašce - nebylo dokončeno.

Je to pro mě obrovská čest, že mi americký národ dovolil stát se prezidentem,“ stojí v prohlášení Joea Bidena.

Také dodal, že u voleb byl v tomto roce rekordní počet Američanů. „Po ukončení kampaně by hněv a ostrá rétorika měla jít stranou a měli bychom se spojit jako národ,“ uvedl.

Na tuto zprávu zareagoval i druhý z kandidátů – Donald Trump. Podle jeho štábu se snaží Biden co nejrychleji prohlásit za prezidenta.

Zmiňme, že před ohlášením tohoto výsledku napsal Trump na svém twitterovém účtu příspěvek, ve kterém se právě on prohlásil za vítěze.

Volby jsem vyhrál s velkým náskokem,“ uvedl.

​Donald Trump na svém profilu na Twitteru dnes zveřejnil také další zprávu. Jednalo se o to, že podle něj během hlasování v Pensylvánii a několika dalších státech došlo k jistým porušením.

Desítky tisíc hlasů byly nezákonně získány po 20:00 v úterý večer, v den voleb, což zcela a snadno změnilo výsledky v Pensylvánii a některých dalších státech s extrémně malým odstupem,“ napsal Trump na Twitteru, aniž by uvedl podrobnosti.  

Trump také uvedl, že jeho vedení v hlasování zmizelo kvůli nepovolení vstupu pozorovatelů do volebních místností nejen v Pensylvánii, ale také v jiných státech. „Uvnitř volebních místností se staly špatné věci. Došlo k velkým změnám!“ napsal Trump.

 

Místní úředníci v Pensylvánii, kteří mají na starost sčítání hlasů, tvrdí, že nezjistili žádná závažná porušení. Zástupce guvernéra Pensylvánie John Fetterman v komentáři pro CNN uvedl, že ve státě předpokládá vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. „Počítání pokračuje, ale pro volební štáb Donalda Trumpa to nejsou dobré zprávy,“ uvedl Fetterman.

Joe Biden

Joe Biden se v politice pohybuje již od roku 1973, kdy usedl do Senátu. V prezidentských volbách byl již v roce 1988, po třech měsících svou kampaň ale vzdal. V roce 2008 kandidoval na tento post podruhé, ale opět jej po špatném výkonu vzdal.

V roce 2008 si Bidena vybral Barack Obama jako svého viceprezidenta, kterým byl Biden nakonec zvolen. V roce 2012 byl znovuzvolen. Je držitelem Prezidentské medaile svobody s vyznamenáním.

Je celoživotním členem Demokratické strany a jako svou viceprezidentku si vybral Kamalu Harrisovou.

Související příspěvky

Autor článku

Zahraniční redakce
Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář