Předpověď počasí pro Českou republiku na neděli 6. a na pondělí 7. září

Odeslal: Redakce Kategorie: Počasí 06.09.2020 0 Komentář(ů)
 Předpověď počasí pro Českou republiku na neděli 6. a na pondělí 7. září
© Autorská práva: #pixabay.com by geralt
Počasí, ilustrační foto
Zvlněná studená fronta se bude udržovat nad Rakouskem a Slovenskem a bude ovlivňovat počasí i u nás. Předpověď počasí přinesl Česky hydrometeorologický ústav.

Počasí (10-22 hodin):

V severozápadní polovině území oblačno až polojasno, večer od jihozápadu přibývání oblačnosti. V jihovýchodní polovině území oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Slabý severní vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, večer slabý až mírný vzestup.

Za zvlněnou studenou frontou se k nám od západu v chladnějším vzduchu rozšíří výběžek tlakové výše nad východním Atlantikem.

Počasí v noci (22-07 hodin):

Oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území občas déšť nebo přeháňky. K ránu od západu ubývání srážek a v severozápadní polovině Čech i oblačnosti. Nejnižší teploty 13 až 9 °C, v severozápadní polovině Čech ojediněle až 6 °C. Slabý severní vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup.

Počasí přes den (07-24 hodin).

Oblačno až polojasno, na horách ojediněle přeháňky. V jihovýchodn polovině území zpočátku až zataženo, na jihu a východě místy déšť. Večer vyjasnění. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Slabý, na Moravě a ve Slezsku během dne přechodně mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý, ráno a večer mírný vzestup

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář