Pražští záchranáři transportují z benešovské nemocnice pacienty s Covid +

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, COVID-19 12.11.2020 0 Komentář(ů)
Pražští záchranáři transportují z benešovské nemocnice pacienty s Covid +
© Autorská práva: Facebook account of Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Záchranářský speciál Mercedes Benz Atego pojmenovaný Fénix, který bezpečně převeze až 12 pacientů...
Pražská záchranná služba se svým zdravotnickým týmem za doprovodu policie a hasičů vyrazila na pomoc do přetížené benešovské nemocnice, ze které zdravotníci budou, ve speciálním záchranářském vozidle Mercedes Atego transportovat deset pacientů, kteří mají prokázán covid-19 a jejich zdravotní stav je nutný k převozu na tzv. vyšší zdravotnické pracoviště.

Kolonu záchranářských a hasičských vozidel na cestu do Benešova a zpět do hlavního města bude doprovázet policie, aby byl zajištěn hladký průjezd celé kolony.

Aktuálně o tom informovala pražská záchranka na sociálních sítích.

O projíždějící koloně vozidel Integrovaného záchranného systému informuje aktuálně také dopravní server ŘSD či mobilní aplikace Vaze.

Záchranářský speciál „Fénix“ za doprovodu Policie ČR. Foto: ZZS HMP

K události se dnes vyjádřila také mluvčí pražské záchranky Jana Poštová s tím, že Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy, ve čtvrtek převezla deset covid pozitivních pacientů z přetížené Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov do Fakultní nemocnice v Motole. Záchranáři k tomuto účelu použili speciální vozidlo Fénix, které při cestě doprovodila ještě lékařská posádka, dva policejní vozy a družstvo hasičů HZS hl. m. Prahy, kteří pomohli s transportem pacientů na nosítkách.

Jsme největší zdravotnické zařízení v ČR, a proto cítíme jako svou povinnost pomoci těm menším. Přesto, že i naše zdravotníky zasáhl covid-19 a denně řešíme personální situaci, stále ještě jsme schopni nabídnout své kapacity,“ říká Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol.

Tato úspěšná akce potvrzuje skvělou spolupráci složek integrovaného záchranného systému. Těší mě, že jsme mohli pomoci a jsme připraveni nadále pomáhat na území hlavního města i mimo něj,“ uvedl Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Převezení pacienti z interního oddělení benešovské nemocnice mají ve většině případů středně těžký průběh onemocnění covid-19, u žádného z nich není nutné napojení na umělou plicní ventilaci. Trasu dlouhou přibližně 120 kilometrů spolu s přebráním a předáním pacientů absolvovali zdravotníci za tři hodiny. Kolona z FNM následně zamířila k dezinfekci na výjezdovou základnu Kundratka.

Pražští záchranáři a ostatní složky integrovaného záchranného systému jsou velkou pomocí při zvládání pandemie covid-19. Díky jejich nasazení a nasazení všech zdravotníků v hlavním městě můžeme pomáhat i daleko za hranicemi Prahy a ulevit tak přetíženým regionům. Obzvlášť v době covidové mají pražští záchranáři můj obdiv,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy.

Zasahující záchranáři při nakládání pacientů s Covid-19. Foto: ZZS HMP

K transportu pacientů použili zdravotníci nové speciální vozidlo Mercedes Benz Atego, které při této cestě absolvovalo svůj první „ostrý“ výjezd. Vůz pojmenovaný Fénix měří deset metrů a dokáže přepravit až 12 pacientů na nosítkách nebo až tři pacienty na nemocničních lůžkách, a to včetně nezbytných přístrojů pro podporu životních funkcí pacientů z oddělení ARO nebo jednotek intenzivní péče. Díky své kapacitě a vybavení může nové Atego sloužit jako evakuační vozidlo pro pacienty zdravotnických zařízení. Ve voze je možné poskytovat také kyslíkovou terapii většímu počtu osob, s využitím vozidla se počítá i při zásazích u požárů.

Bude-li třeba, vyšleme naše zdravotníky s Fénixem na pomoc kolegům do dalších zdravotnických zařízení. Transport s využitím tohoto vozu je efektivní pro převozy pacientů v počtu šesti a více osob,“ dodává Petr Kolouch.

Související příspěvky

Autor článku

Napsat komentář