Obrazem. TikTok dostal už i dospělé ...

Odeslal: Redakce Kategorie: TIP redakce, Tech 21.11.2020 0 Komentář(ů)
Obrazem. TikTok dostal už i dospělé ...
© Autorská práva: #bangatone.cz
Radek Banga a Veronika Banga
Sociální síť TikTok se v letošním roce dočkala nevídané obliby. Není to již dávno jen platforma pro děti plná tanečků, jak si možná mnozí myslí. TikTok používá v ČR 1,1  milionu aktivních uživatelů měsíčně a je nejrychleji rostoucí sociální sítí na světě. Dnes již 60 % tvoří lidé nad 18 let a obsah videí by vás mnohdy překvapil. Motivační videa, zajímavosti, ale i edukace, TikTok má jednoduše co nabídnout.

UdálostiExtra o tom informovala Veronika Konopíková s Bangatone s tím, že v půlce listopadu se konalo školení a setkání TikTok influencerů a podnikatelů. V rámci školení proběhlo i setkání se zástupkyní TikToku pro Evropu. Organizátoři považují tuto akci za významný krok pro vývoj TikToku v ČR a SK. 

Celou akci pořádalo TikTokuj.cz. Jeden ze zakladatelů projektu, Dave Duc, natáčí videa o životě Vietnamců. Dozvíte se spoustu zajímavostí, které by vás asi ani nenapadly. Například proč Vietnamci nezapichují hůlky do rýže. Dává tak ostatním možnost nahlédnout do tajů asijské kultury.

„Na internetu najdete převážně negativní informace o TikToku. Naší misí je ukázat veřejnosti další stránky této sociální sítě, jak z pohledu uživatele, tvůrce, tak i marketéra a podnikatele. Hlavně pro firmy je to obrovská příležitost jak oslovit statisíce lidí bez utracení jediné koruny,“ říká Dave Duc.

Jedním z předních TikTokerů je také zpěvák Radek Banga, která začal natáčet v době první karantény a během několika měsíců se vyšplhal na neuvěřitelných 160 tis sledujících.

Dělám již desátým rokem preventivní programy po školách, a jelikož se díky Covidu zavřely i školy, začal jsem přemýšlet, jak se k žákům i tak přiblížit. Chtěl jsem lidem předávat nejen hudbu, ale také motivaci, která je teď ještě více potřeba. Tak jsem začal točit na TikTok a popravdě by mě vůbec nenapadlo, že to bude mít takový ohlas, a to jak u mladších, tak i právě dospělých. Chodí mi kolikrát tak hezké zprávy, jak má videa někomu pomáhají a to mi dělá neskutečnou radost“ říká Radek a dodává: „TikTok mě jednoduše dostal!“

Na TikToku je i jeho manželka Veronika, která natáčí tzv. “life hacky“ a beauty tipy, jenž se můžou každému jistě někdy hodit.

TikTok nabízí pestrou škálu influencerů a témat pro všechny věkové kategorie. Což již pochopili i některé velké firmy, jenž si postupně zakládají své profily a využívají tak potenciálu influencerů, jenž mají větší zásah než na ostatních sociálních sítích.

Dalším člověkem, jenž by neměl uniknout vaší pozornosti, je určitě Matej Zrebný. Jeho videa mají statisíce zhlédnutí, vtipné scénky vystihují přesně to, co dnes lidé prožívají ve vztazích a navíc se v několika jeho videích objevuje i jedna z nejznámějších slovenských tváří Jasmina Alagič.

Akce se také zúčastnili velcí influenceři jako Youtuberky Anna Šulcová, Be Ha Nguyen nebo největší český TikToker Ondy Mikula.

Pestrost Tik Toku je jednoduše neuvěřitelná a každý si zde jistě přijde na to své. Praktické návody, recepty, motivace, edukace, tipy na cvičení, ale i zábava a mnoho dalších témat-to vše je TikTok. Dnes zde najdete již většinu známých osobností, ale i mnoho tváří, které určitě stojí za to poznat.

Galerie

Položek:
6

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář