Nová německá pravidla pro cestování z ČR do Saska

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Cestování, COVID-19 21.11.2020 2 Komentář(ů)
Nová německá pravidla pro cestování z ČR do Saska
© Autorská práva: #pixabay.com by stux
Cestování do Německa v rámci pandemie koronaviru, ilustrační foto
Nová německá pravidla pro cestování z ČR do Saska: nezbytné cesty do 12 hodin jsou aktuálně možné. Od 17. listopadu 2020 platí zpřísněná pravidla pro vstup cestujících z ČR do Saska. Osoby přijíždějící z ČR, která je v tuto chvíli považována Německem za rizikovou oblast, se musí neprodleně odebrat do karantény na dobu 10 dnů po svém přicestování. Domácí karanténa může být ukončena nejdříve po 5 dnech negativním testem na koronavirus.

Aktuálně o tom informoval portál kurzy.cz s odkazem na informace českého ministerstva s tím, že testování může být provedeno nejdříve pět dní po příjezdu.

Výjimky:

- osoby, které přijíždějí na dobu kratší než 12 hodin a jejichž účelem pobytu není nákup nebo soukromá účast na kulturní, sportovní nebo jiné volnočasové akci nebo veřejné slavnosti

- osoby, které přijíždějí za účelem návštěvy příbuzných prvního stupně, manžela nebo partnera s nímž nežijí ve společné domácnosti nebo na základě střídavé rodičovské péče

- osoby, které žijí v Sasku a do zahraniční rizikové oblasti z nezbytných důvodů cestují za účelem výkonu zaměstnání, studia nebo vzdělání a pravidelně se alespoň jednou týdně vracejí do svého bydliště (pendleři)

- osoby, které bydlí v zahraniční rizikové oblasti a pravidelně cestují do Saska za účelem výkonu zaměstnání, studia nebo vzdělání a alespoň jednou týdně se vracejí do svého bydliště (pendleři)

- osoby (mimo pendlery), které přijíždějí do Saska na omezenou dobu max. 72 hodin z nezbytných důvodů souvisejících s výkonem jejich zaměstnání, studia nebo vzdělání nebo se po tuto dobu zdržovaly v rizikové oblasti (např. obchodníci)

- zaměstnanci ve zdravotnictví pro neodkladné zdravotní ošetření (např. v souvislosti s transplantací) - zaměstnanci v oblasti přeshraniční dopravy (např. řidiči nákladních aut a piloti)

Z karantény jsou vyjmuty i tyto osoby, ale za podmínky předložení negativního korona testu, který nesmí být starší 48 hodin:

  • osoby, jejichž činnost je nezbytná pro právní styk, zastupitelstva, popř. orgány EU, diplomatické styky a správu
  • osoby, jejichž činnost je nezbytná pro fungování zdravotnictví
  • osoby, které přijíždějí z důvodu návštěvy příbuzných ve 2. stupni
  • osoby, které přijíždějí z důvodu neodkladného lékařského ošetření

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Komentář(ů)

Ne úplně pendler
Ne úplně pendler:
21/11/2020, 07:20:01 PM,
Odpovědět

Všude se píše o tom, jak se zvyšují namátkové kontroly a jak za nedodržení budou rozdávat pokuty – nevíte, jak to reálně vypadá s dokazováním?Snažím se německou firmu přesvědčit k nákupu našeho systému: když teď za ním pojedu do Německa na schůzku a představení produktu, a zastaví mě Polizei, bude jim stačit vysvětlení? Budou chtít vidět nějakou smlouvu (kterou nemám)? Budou to vůbec nějak ověřovat?Díky za info!

Roma Kašpar
Roma Kašpar:
21/11/2020, 07:20:01 PM, www.byli-kram.com
Odpovědět

Dobrý den. To se pane budete muset zeptat Německé (Saské) vlády, popř. na České straně, která tyto opatření zavádí. Nikoliv zde na webu. Tento web o tom pouze informuje stejně, jako další internetová média. Nicméně zhovadilostí, které vláda nebo vlády sousedních zemí vymýšlejí v rámci covidu-19 je opravdu neskutečné. jedna hovadina za druhou. Jeden den to je tak, druhý den už to neplatí. Jeden den se vyhrožuje tím to a druhý den se zjistí, že to vlastně tak špatné nebo přísné být vůbec nemusí... podle mě je to jedna velká kokotina od A-Z.

Napsat komentář