Na Maďarsko-Chorvatských hranicích by zadržen autobus s českými turisty

Odeslal: Redakce Kategorie: Cestování 14.09.2020 0 Komentář(ů)
Na Maďarsko-Chorvatských hranicích by zadržen autobus s českými turisty
© Autorská práva: #pixabay.com by marijana1
Split, Chorvatsko. Ilustrační foto
Po sobotní půlnoci byl na hranici mezi Chorvatskem a Maďarskem zadržen autobus s českými turisty. Důvodem byl konflikt řidiče s maďarskou policií. O situaci informoval server Sputnik Česká republika s odkazem na české velvyslanectví v Budapešti.

Můžu potvrdit, že došlo k incidentu mezi řidičem a policistkou na hranici, vyšetřuje to kriminální policie Maďarska. Vyslýchají svědky, až budou vyslechnuti svědci a sepíšou se protokoly, bude autobus propuštěn. Došlo ke zdržení autobusu asi 13 hodin,“ cituje portál Novinky slova konzula Juraje Vargy s tím, že velvyslanectví není obeznámeno s podrobnostmi incidentu.

Autobus s přibližně 50 lidmi směřuje do Liberce, informovala cestovní kancelář T Split Tour, která má v zadrženém autobusu své klienty.

Podle informací portálu došlo k incidentu okolo jedné hodiny ráno. Od té doby stál autobus na hranici, policisté mezitím vyslýchali pasažéry a zasahující celníky. „Přijel chorvatský celník, který nám sdělil, že máme vystoupit z autobusu, ale děti můžeme nechat spát. Kousek jsme popojeli a přišla maďarská celnice. Prohlásila, že nesmí v autobusu nikdo být. Řidič ukázal celnici kufr (zavazadlový prostor), pak přišla druhá maďarská celnice, která chtěla znovu vidět kufry,“ uvedla delegátka cestovní kanceláře.

Řidič se s policií údajně chvíli dohadoval. „Nato si řidič chtěl vyfotit identifikační čísla celnice a volat na ambasádu. Podařilo se mu jednu celnici v budce vyfotit, otočil se a chtěl se podívat do telefonu, načež ho druhá celnice chytla za ruku. On se v pudu sebezáchovy ohnal, snažil se ji setřást a ona upadla. Na řidiče se vrhli celníci, nasadili mu pouta a odvedli ho. Od té doby tu sedíme,“ cituje portál slova delegátky Kateřiny Macourové.

Související příspěvky

Autor článku

Napsat komentář