Média informují o plánech Joe Bidena po inauguraci

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Zahraniční politika, Amerika 08.11.2020 0 Komentář(ů)
Média informují o plánech Joe Bidena po inauguraci
© Autorská práva: Facebook account of Joe Biden
Nový americký prezident Joe Biden
Kandidát demokratů Joe Biden vyhlásil své vítězství ve volbách a uvedl priority své politiky: boj s covid-19, ekonomika, klima a odpor rasismu. „Američani nás vyzvali, abychom nasadili síly představující naši důstojnost a čest, síly vědy a naděje, kvůli velkým bitvám naší doby. Bitvě o kontrolu nad virem. Bitvě za dosažení prosperity, bitvě za zabezpečení zdravotnických služeb pro vaše rodiny, bitvě za rasovou spravedlnost a vykořenění systémového rasismu, bitvě za záchranu klimatu,“ prohlásil Biden v Delaware.

Aktuálně o tom informoval server Sputnik Česká republika s tím, že Biden rovněž sdělil, že je třeba „obnovit důstojnost, ubránit demokracii“ a zajistit Američanům stejné možnosti.

Biden také prohlásil, že bude usilovat o vůdčí postavení Ameriky ve světě „nejen příkladem její síly, ale sílou jejího příkladu“.

Přední masmédia předtím informovala na základě svých prognóz o vítězství Bidena. Hlavní televize a agentura Associated Press předpovídají vítěze v jednotlivých státech před ukončením sčítání hlasů na základě vlastních statistických modelů. Tyto předpovědi nejsou oficiální, ale jsou značně respektovány.

Dosavadní prezident Donald Trump zase prohlásil, že volby zdaleka neskončily, a že hodlá hájit vlastní vítězství u soudu.

Média o plánech

Po inauguraci plánuje Biden podepsat řadu výnosů, k nimž zejména patří návrat USA k Pařížské dohodě o klimatu, z které země v těchto dnech vystoupila, a zrušení vystoupení ze Světové zdravotnické organizace, píše list The Washington Post s odkazem na zdroje blízké k předvolební kampani.

Zdroje informované o Bidenových plánech také sdělily listu, že hodlá zrušit zákaz na cesty do USA z některých zemí, v nichž tvoří většinu muslimové, a obnoví program, který umožní migrantům nelegitimně dopraveným do USA v dětských letech, aby v zemi zůstali.

Americké ministerstvo zahraničí předtím prohlásilo, že USA vystoupí ze Světové zdravotnické organizace v červenci 2021. USA obvinily WHO z utajování rozsahu pandemie koronaviru, z nečinnosti a závislosti na Číně.

Prezident Donald Trump informoval OSN o záměru vystoupit z dohody před rokem. 4. listopadu to bylo oficiálně učiněno.

Související příspěvky

Autor článku

Zahraniční redakce
Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář