Matovič odhalil, v jakém případě zavede tvrdý lockdown

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Slovensko 08.11.2020 0 Komentář(ů)
Matovič odhalil, v jakém případě zavede tvrdý lockdown
© Autorská práva: #pixabay.com by Luboš Houska
Bratislava (SK) ilustrační foto
Slovenský premiér Igor Matovič připustil, že tvrdá uzavření přijdou v úvahu tehdy, pokud se lidé začnou chovat nezodpovědně. Uvedl to v diskusním pořadu RTVS Sobotní dialogy. „Zkazit si můžeme jen my spolu, když si to začneme užívat jako přes léto, protože nám nic nehrozí a dáme roušky dolu,“ připomněl Matovič.

Dnes o tom informoval server Sputnik Česká republika s tím, že slovenský předseda vlády nevyloučil do budoucna ani další kolo otestování celého Slovenska.

„Pokud budeme snít o volnějším životě, tak budeme muset k tomu nějaký silný úder udělat. To si myslím, že bude celospolečenská diskuse další dny, abychom se rozhodli, kterou cestou půjdeme, zda použijeme lockdown, nebo použijeme za pár týdnů znovu celoplošné přetestování,“ zdůraznil předseda vlády SR.

Průběh druhého kola plošného testování obyvatelstva na onemocnění covid-19 je podle Matoviče bezproblémový. Na více než 90 procentech odběrných míst jsou stejné týmy jako minulý týden. Na většině míst se podle premiéra netvoří fronty.

Uvedl, že je to zásluhou i starostů, kteří si již lépe udělali svou práci.

Lidem, kteří bydlí blízko červených okresů, Matovič vzkázal, že jsou vítáni na nejbližším odběrném místě.

Doporučil i přetestování v zelených okresech, kde jsou zřízena odběrová místa.

Matovič rovněž připomněl, že v nejbližších dnech se zavede také povinnost přijet na Slovensko s negativním testem. Ti, kteří ho mít nebudou, tak jim na hranicích bude umožněno přetestování antigenovým testem.

Ekonomickou pomoc v době koronakrize nepovažuje Matovič za nedostatečnou, i když ji vláda poskytla málo. Je to však proto, že podnikatelé o pomoc málo žádali.

Slovenský premiér prohlásil, že  ekonomika země šlapala na plný výkon v první vlně a nebyla nijak ohrožena. Slovensko mělo i nejmenší nárůst počtu nezaměstnaných.

Když jsme ochránili zdraví lidí, ochránili jsme i ekonomiku,“ poznamenal.

Související příspěvky

Autor článku

Zahraniční redakce
Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář