Letečtí záchranáři resuscitovali houbaře v Beskydech

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Krimi 14.09.2020 0 Komentář(ů)
Letečtí záchranáři resuscitovali houbaře v Beskydech
© Autorská práva: Archiv, ZZS Moravskoslezského kraje
Letečtí záchranáři, ilustrační foto
Tým leteckých záchranářů z Ostravy zasahoval v sobotu 12. září odpoledne spolu s horskou službou u muže, spadlého z výšky v lese. K události došlo v beskydské lokalitě Bílá na Frýdecko-Místecku. Ve velmi vážném zdravotním stavu skončil muž v péči nemocničních lékařů.

Server UdálostiExtra.cz o tom informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že třiatřicetiletý muž spadl v lese při sběru hub poté, co uklouzl. Spadl přitom z přibližně dvacetimetrového srázu. Horská služba u něj započala s poskytováním první pomoci, a to včetně nepřímé srdeční masáže. Postižený totiž po pádu nejevil žádné známky života. Odbornou resuscitací pak pokračovala ve snaze o záchranu také posádka vrtulníku. Po přibližně dvaceti minutách se leteckým záchranářům podařilo obnovit činnost srdce. Pacient byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci.

"Lékař při prvotním ošetření zjistil poranění hlavy a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž vrtulníkem přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," doplnil k dramatické události mluvčí krajské záchranné služby.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář