Kanada opět zavírá část škol v provincii Alberta

Odeslal: Josef Bohm Kategorie: Ze světa, Škola & vzdělávání 27.11.2020 0 Komentář(ů)
Kanada opět zavírá část škol v provincii Alberta
© Autorská práva: #pixabay.com
Kanada a covid-19, ilustrační foto
V kanadské provincii Alberta budou od pátku 27. 11. 2020 do 11. 1. 2021 zavřené školy (7. až 12. třídy High school, což odpovídá českému druhému stupni ZŠ a SŠ). Vyučovat se bude pouze on-line. Rodiče mladších žáků (Kindergarten až Grade 6) mají možnost výběru - výuka on-line, nebo docházka do školy. Québec i další provincie vydaly pro školy obdobná nařízení.

Dnes o tom informovala Pedagogická komora s tím, že žákům, pro které není angličtina mateřský jazyk, pomáhají nejen speciální pedagogové, ale i tlumočníci po telefonu či on-line, kteří spolupracují se školami. Zejména ve školách v provincii Ontario mají mnozí žáci problém se zapojením do on-line výuky kvůli jazykové bariéře. Rodiče jim často nemohou pomoci, protože sami neumějí anglicky.

V kanadských školách se obvykle používají chromebooky. Rodiče žáků je mohou zakoupit se slevou přímo od školy. Rodinám s nízkým příjmem je školy půjčují zdarma,“ doplnila Dana Cogan, členka Pedagogické komory, která pracuje v Kanadě, moderátorka FB skupiny Pedagogické komory Čeští učitelé v zahraničí sobě.

Související příspěvky

Autor článku

Josef Bohm
Josef Bohm Josef, je redaktor serveru #udalostiextra.cz, který se zaměřuje na domácí zpravodajství. Jeho koníčkem je tvorba a psaní nejrůznějších článků vč. reklamních sdělení...

Napsat komentář