K Evropě se řítí atlantický hurikán Epsilon

Odeslal: Redakce Kategorie: Počasí 26.10.2020 0 Komentář(ů)
K Evropě se řítí atlantický hurikán Epsilon
© Autorská práva: #pixabay.com by Free-Photos
Hurikán, ilustrační foto
Meteoroložka Dagmar Honsová v komentáři pro portál Novinky.cz prozradila, jaké počasí nás čeká tento týden. Varuje totiž, že ve čtvrtek do Česka dorazí pozůstatky atlantického hurikánu Epsilon, které přinesou velkou oblačnost, občasný déšť a významný pokles nočních teplot.

Informace zveřejnil server Sputnik Česká republika.

Už v pondělí večer na naše území postoupí zvlněná studená fronta, další frontální systém očekáváme ve čtvrtek – ten bude spojený s tlakovou níží, která se vytvořila z ex-hurikánu Epsilon. Také mlh a nízké oblačnosti bude zejména v ranních a dopoledních hodinách hodně. Teploty ale budou zůstávat na konec října relativně příjemné,“ uvedla meteoroložka.

Střídat budeme pláštěnky a sluneční brýle,“ shrnula charakter počasí v nadcházejícím týdnu Honsová.

Týdenní výhled

V pondělí tak například bude zpočátku ještě polojasno až skoro jasno, místy ale budou panovat mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně pak bude od západu přibývat frontální oblačnosti na oblačno až zataženo, kvůli čemuž se bude vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty vystoupí na 11 až 15 stupňů, při mlze ale zůstanou jen kolem devíti.

V úterý nás čeká stejně oblačné až zatažené počasí, ovšem noční teploty klesnou již na 10 až 6 stupňů. Odpolední maxima vyšplhají maximálně na 13 stupňů.

Ve středu na státní svátek se ale přes den oteplí na 10 až 14 stupňů a bude polojasno až oblačno. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek však již do Česka dorazí pozůstatky hurikánu Epsilon, kvůli čemuž na obloze bude oblačno až zataženo. Místy se objeví mlhy nebo nízká oblačnost. V noci se ochladí na 7 až 3 stupně. Foukat bude mírný západní vítr. Obdobné počasí nás čeká i v pátek, jenže se přidá více přeháněk.

Víkend bude již hodně proměnlivý, jelikož na obloze bude většinou oblačno až polojasno, ale místy se bude vyskytovat hojně mlh. V sobotu odpolední maxima vystoupí na 10 až 14 stupňů a bude vát mírný jihozápadní vítr. V neděli přes den bude naopak nepatrně tepleji, a to mezi 11 až 15 stupni, ale noc už bude chladnější s 6 až 2 stupni.

Hurikán Epsilon

Epsilon byl klasifikován 21. října jako hurikán třetí kategorie v okolí Bermudských ostrovů. Dosáhl rychlosti větru až 185 km/h. V rámci letošní velmi aktivní sezóny se už jedná o desátý hurikán. Nyní relativně rychle postupuje k Evropě. Jeho pozůstatky začnou ovlivňovat počasí nad Islandem, Velkou Británií, Irskem a západní Evropou během úterý a středy. Přinese silné poryvy větru, velkou oblačnost a déšť. Počasí ve střední Evropě bude Epsilon podobným způsobem ovlivňovat hlavně během čtvrtečního a pátečního dne.

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář