Jaké počasí budou mít žáci, kteří 1. září míří do školních lavic

Odeslal: Redakce Kategorie: Počasí 31.08.2020 0 Komentář(ů)
Jaké počasí budou mít žáci, kteří 1. září míří do školních lavic
© Autorská práva: #pixabay.com by WikiImages
Studená fronta a chladné počasí na území České republiky, ilustrační foto/grafika
Předpověď počasí pro Českou republiku na pondělí 31. srpna večer a na úterý 1.září. Školáky a nejen je čeká studená fronta, chladno, zataženo a déšť.

Kolem tlakové níže nad Polskem proudí na naše území chladnější vzduch od severozápadu. Aktuální informace přinesl ČHMÚ.

Počasí dnes večer (17-22):

Oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky. Slabý severozápadn až severní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: stále setrvalý stav.

Nad Balkánem se prohloubí tlaková níže, která bude postupovat k severu a ovlivňovat počasí i u nás. Počasí v noci (22-07): V Čechách oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zataženo, od jihovýchodu s deštěm. Nejnižší teploty pouhých 13 až 9 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na východě území vítr místy čerstvý 4 až 9 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, na východě slabý až mírný pokles.

Počasí přes den 1. září (07-24 hodin):

Většinou zataženo, ve východní polovině území s trvalým deštěm, místy i vydatným. Na ostatním území místy přeháňky nebo občasný déšť. Odpoledne a večer ubývání srážek a místy i oblačnosti. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C, při trvalém dešti kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na východě území vítr místy čerstvý 4 až 9 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Na severovýchodě očekáváme srážkové úhrny ojediněle kolem 50 mm, na návětří Jeseníků a Beskyd může spadnout i kolem 70 mm za 24 hodin. Tlaková tendence: setrvalý stav.

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář